از استقبال دانشجویان جدیدالورود تا برگزاری همایش در کانون‎های دانشجویی شهرستان نجف آباد


رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نجف آباد از برگزاری برنامه‎های متنوع در کانون دانشجویی هلال احمر در دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛ مهدی کاظمی ضمن تبریک سال جدید تحصیلی گفت: اعضای شورای مرکزی کانون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور این شهرستان، با توجه به شروع سال تحصیلی جدید، جلسات هماهنگی ویژه استقبال از دانشجویان جدیدالورود و معرفی کانون دانشجویی هلال احمر همچنین آشنایی دانشجویان با جمعیت هلال احمر و اهداف آن برگزار کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نجف آباد افزود: اعضا کانون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد ضمن تهیه بروشور و پوسترهای متنوع با برپایی ایستگاه فراخوان عضویت، جمعیت هلال احمر را به هزار دانشجویی جدیدالورود این دانشگاه معرفی کردند.

وی تصریح کرد: در این غرفه که طی چهار روز و در شش گروه مختلف همراه با همایش‎های ورودی دانشگاه برگزار شد، ضمن معرفی اهداف و اصول جمعیت هلال احمر، اعضا به معرفی کانون های دانشجویی و عضوگیری از بین دانشجویان علاقه مند پرداختند.

کاظمی با اشاره به فعالیت اعضای کانون دانشجویی پیام نور این شهرستان در این راستا ادامه داد: اعضای شورای مرکزی کانون دانشجویی دانشگااه پیام نور نجف آباد نیز با برپایی غرفه، ضمن پایش سلامت دانشجویان، فعالیت‎های کانون‎های دانشجویی هلال احمر را به علاقه مندان معرفی کرده و اقدام به جذب عضو از میان علاقمندان کردند.

برگزاری همایش سلامت روان در کانون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نجف آباد گفت: همایش آشنایی دانشجویان با اصول سلامت روانی در جهت پیشگیری، درمان و ارتقای توانمندی‎های آنها در تاریخ ۲۶ مهرماه توسط مرکز مشاوره دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان با همکاری کانون دانشجویی دانشگاه برگزار شد.

مهدی کاظمی افزود: در این همایش که به مناسبت هفته بهداشت روان برگزار شد و با استقبال چشمگیر دانشجویان همراه بود، صدیقه مردانی به عنوان اولین سخنران با بررسی و تحلیل سلامت روانی همچنین اهمیت توجه بهداشت روانی در مسیر زندگی به عوامل فردی و اجتماعی موثر بر سلامت روان اشاره کرد و شادی و خنده را عوامل موثر در سلامت جسمی و روانی افراد معرفی و بر نقش حیاتی شادی در زندگی روزمره فردی و اجتماعی تاکید کرد.

کاظمی تشریح کرد: در ادامه این همایش مهارت‎های ارتباط با دیگران به عنوان یکی از مهمترین موارد تاثیر گذار بر سلامت روان معرفی شد و عباس مختاری به عنوان دومین سخنران همایش از باورهای نادرست، نقص مهارت های زندگی و سبک زندگی نادرست به عنوان سه عامل تهدید کننده سلامت روان اشاره کرد.

کاظمی در پایان ضمن قدردانی از فعالیت اعضای تشریح کرد: در کنار این همایش با برپایی ایستگاه سلامت، سلامت جسمی دانشجویان شرکت کننده در این همایش نیز بررسی شد و با محاسبه توده بدن، از میزان تناسب قد و وزن خود آگاه شدند.