غنچه‎های هلال احمر در سوگ حضرت رقیه(س)


همزمان با ایام شهادت مظلومانه دردانه کربلا، حضرت رقیه (سلام ا…علیها)، مراسم عزاداری و سوگواری، توسط غنچه‎های جمعیت هلال احمر شهرستان دهاقان در مهدکودک فرشتگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛ سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان دهاقان ضمن تسلیت به مناسبت شهادت گل سه ساله بوستان حسینی گفت: در این مراسم نوگلان حسینی هلال در غم شهادت مظلومانه سه ساله یادگار امام حسین به سوگ نشستند و در میان ذکر یا رقیه به سر وسینه زده و جلوه‌های نابی از عشق و ارادت خود نسبت به آن حضرت را به نمایش گذاشتند.

داریوش بهرامی همچنین خاطر نشان کرد: از دیگر برنامه های این مراسم معنوی اجرای سرود و برپایی مراسم سینه زنی، برپایی نما یشگاه در خصوص واقعه کربلا وخرابه شام و برپایی سفره نمادین حضرت رقیه(س) بود که در پایان از عزاداران کوچک پذیرایی شد.

وی تصریح کرد: هدف از برپایی این مراسم آشنایی هرچه بیشتر دلبندان هلال با فرهنگ غنی عاشورا و حادثه کربلا، تکریم مقام حضرت رقیه(س)، اشاعه‎ فرهنگ عفاف و حجاب به منظور الگوگیری و پایبندی کودکان به حجاب، آموزش مفاهیم اسلامی در قالب شعر، مسابقه، قصه، سرود و دکلمه، رشد و شکوفایی حس معنوی کودکان بوده است.

وی افزود با توجه به اینکه مراسمات مذهبی یک کلاس بزرگ تربیتی است، امید آن داریم حضور کودکان در این مراسم‎ها، روشنگر مسیر افراد در سنین بالاتر بوده، آمادگی قلبی کودکان برای نهادینه شدن آموزه های دینی در جسم و روحشان افزایش یافته و راه روشن و آینده‌ای سالم برای آنان رقم زده شود.