امریکایی ها به دنبال جوانان برای اهدای خون/قهرمانان کوچک تجربه ای بزرگ میکنند

امریکا دارد به کشور سالخورده ای تبدیل می شود و در این وضعیت با توجه به اینکه در آن جوانان کمتر به سمت فعالیت های بشردوستانه جذب می شوند، مسئولان صلیب سرخ به این فکر افتاده اند که نوجوانان را به سمت اهدای خون سوق دهند.

 44

یکی از بخش های امریکا که در اهدای خون فعال است بخش اوهایو در ایالت ایندیانای این کشور است. در چند سال گذشته برنامه ای تحت عنوان قهرمانان کوچک در مدارس امریکا برگزار می شود که در این برنامه دانش آموزان به اهدای خون تشویق می شوند. به گفته مسئولان صلیب سرخ آمریکا با دخالت دادن دانش آموزان در اهدای خون می توان به آنها اهمیت و نیاز کمک برای نجات جان انسان ها را با اهدای خون نشان داد. همچنین عده ای معتقدند تجربه اهدای خون در دوران دانش آموزی باعث می شود تا آداب و رفتار بچه ها در سنین بزرگسالی شکل بگیرد.

شارین ویتمن رئیس صلیب سرخ اوهایو در این باره می گوید: «ما می خواهیم تا جوانان بدانند می توانند تغییرات گسترده ای در جمعیت ها و جهان ایجاد کنند.» وی در ادامه گفته است: «وقتی که جوانان از دوستان و خانواده هایشان می خواهند تا خون اهدا کنند و برای اهدای خون داوطلب می شوند می توانند سبک زندگی و عادت تازه ای در زندگی خود و اطرافیانشان ایجاد کنند.»

ویتمن معتقد است آموزش دادن به مردم درباره اهمیت نقش صلیب سرخ و جمعیت ها در اهدای خون کار خیلی دشواری است. او در ادامه به جمعیت داوطلب نسل گذشته اشاره کرده و گفته است: «در حال حاضر اکثر اهدا کنندگان خون در امریکا افراد ۶۸ ساله تا ۵۰ ساله هستند که نسل قدیمی هستند و هر چه جلوتر برویم این نسل کهنه تر می شوند و باید کاری کرد تا جوانان به سمت اهدای خون اشتیاق پیدا کنند.»

1حالا صلیب سرخ امریکا باید فرصت هایی ایجاد کند تا جوانان با این موضوع درگیر شوند. ویتمن هم نظرش همین است و اشاره می کند به برنامه قهرمانان کوچک و می گوید: «برنامه هایی مثل قهرمانان کوچک به آگاه سازی و آماده سازی جوانان برای شرکت در فعالیت های بشردوستانه و اهدای خون کمک بزرگی می کند. به خصوص دانش آموزان دوران ابتدایی از این برنامه سود بسیاری خواهند برد. همچنین دانش آموزان دبیرستانی و دانشجویان هم این فرصت را دارند تا در مدارس و دانشگاه هایشان اهدای خون را تبلیغ کنند و با عضو شدن در بخش های مختلف صلیب سرخ دیگران را به اهدای خون تشویق کنند و خودشان هم به انجام این کار انگیزه پیدا کنند.»

وی در انتها گفته است: «امریکا به جمعیت جوان خود نیاز دارد تا بتواند ذخایر خون آینده را تامین کند. دخالت دادن جوانان در این امور در حال حاضر بهترین راهی است که آگاهی آنها را بالا می برد و به آنها بخشش را آموزش می دهد. و این موفقیت می تواند یک عبور و گام درست برای ایجاد نسل آینده باشد.»

مترجم: محسن خسروجردی

 http://www.portagelife.com