گسترش بشردوستی با غنچه‎های هلال احمر استان اصفهان

معاون امور جوانان استان اصفهان از برگزاری برنامه‎های متنوع ویژه اعضای کانون غنچه‎های هلال احمر در سراسر استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛ حیدرعلی خانبازی گفت: همزمان با ایام ماه محرم و هفته ملی کودک، با همکاری کانون‎های غنچه‎های هلال احمر و کانون‎های پرورش فکری کودکان و نوجوانان، با توجه به شعار امسال هفته‌ ملی و روز جهانی کودک با عنوان «هر کودک نشانی خداست…» برنامه‎های فرهنگی، آموزشی و مذهبی متنوعی به همراه طرح ملی دست‎های مهربان در سراسر استان اصفهان اجرا شد.

خانبازی با اشاره به برنامه‎های اجرا شده در این هفته تشریح کرد: کارگاه‎های آموزشی همچون امداد و کمک‎های اولیه، نقاشی، آشنایی با جمعیت هلال احمر، آشنایی با اقلام کیف امدادی، آشنایی با آناتومی بدن انسان، پناهگیری ایمن وتخیله اضطراری در زلزله در مهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی برگزار شد.

وی افزود: بازدید از جمعیت هلال احمر، کتابخانه‎های عمومی، سرای سالمندان و ایستگاه آتش نشانی نیز بخشی از بازدید‎های این ایام ویژه اعضای کانون غنچه‎های در سراسر استان بود.

معاون امور جوانان استان اصفهان ادامه داد: افتتاح کانون غنچه‎ها، برگزاری برنامه‎هایی نظیر جشنواره بادبادک‎ها، ایستگاه سلامت و اندازه‎گیری قد و وزن، ویژه برنامه‎های هفته ملی کودک با عطر و بوی محرم و شهدای مدافع حرم، ایستگاه و مسابقات نقاشی در مصلای نماز جمعه و تشکیل زنجیره انسانی غنچه های هلال احمر، اجرای طرح تغذیه سالم ویژه کودکان و پیاده روی غنچه های هلال به همین مناسبت نیز بخشی دیگر از برنامه‎های بشردوستانه این استان بود.

خانبازی در ادامه با بیان اجرای طرح دست‎های مهربان در شعب استان تبیین کرد: به همت کارشناسان امور جوانان و با همکاری اعضای جوان و غنچه‎های شعب سراسر استان، سومین مرحله از طرح ملی دست‎های مهربان با هدف آموزش بخشش و احسان به کودکان، به جمع آوری اسباب بازی‎های غنچه‎ها برای توزیع میان کودکان نیازمند پرداخت.