در جلسه توجیهی سرپرستان مطرح شد؛ برای نخستین بار اهدای تندیس بشردوستی در مسابقات رفاقت مهر

معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان هلال احمر در جلسه توجیهی بیست و هشتمین دوره مسابقات فرهنگی، امدادی رفاقت مهر از اهدای تندیس بشردوستی برای نخستین بار در این دوره از رقابت ها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ جلسه توجیهی آموزشی سرپرستان با حضور معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان و سرپرستان استان ها در محل سالن سمعی بصری ستاد جمعیت هلال احمر استان کرمان برگزار شد.

در این جلسه علی گنج کریمی؛ معاون جوانان و دانشجویی با اشاره اهداف برگزاری مسابقات رفاقت مهر اظهار کرد: این رقابت ها فرصت مناسبی است که بازنگری مجدد و جدی تری در راستای برگزاری بیست و نهمین دوره در سطوح شهرستانی، استانی و ملی داشته باشیم و لزوم بازنگری صحیح و اصولی آن مشارکت فعال اعضا و سرپرستان در نقد بررسی این رخداد بزرگ و مهم سازمان جوانان است.

عذری والی رییس اداره مسابقات و اردوهای سازمان جوانان در این جلسه بیان کرد: با توجه به اهمیت مسابقات کشوری سعی شد منابع ساده و معتبر در اختیار استان ها قرار داده شود تا یکسان سازی در آموزش های امدادی در تمام استان ها صورت پذیرد.

والی بر افزایش تنوع برنامه ها در سازمان جوانان و مسابقات رفاقت مهر اشاره کرد و افزود: هدف از اهدای تندیس بشردوستی، بهره مندی از توانمندی اعضا در بحث توسعه بشردوستی است.

وی در ادامه با اشاره به برنامه زمانبندی بیست و هشتمین دوره مسابقات کشوری رفاقت مهر خاطرنشان کرد: در اولین روز از مسابقات، گروه الف با حضور در پایگاه امدادی و پشتیبانی جنوبشرق در سایت امدادی جهت انجام مسابقات مستقر خواهند شد.

رییس اداره اردوها و مسابقات با اشاره به حضور سایر گروه ها در برنامه های جانبی تصریح کرد: استان های گروه “ب” از بازار، موزه های گنجعلیخان و سکه، گروه “ج” گنبد جبلیه و مزار شهدا و گروه “د” موزه دفاع مقدس بازدید خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، با گروه بندی های صورت گرفته‌، تیم مذکور با توجه به زمانبندی اعلام شده جابجا خواهند شد.

لازم به ذکر است، بیست و هشتمین دوره مسابقات فرهنگی، امدادی رفاقت مهر ویژه خواهران از ۲۹ مهرماه لغایت ۳ آبان ماه سال جاری به میزبانی جمعیت هلال احمر استان کرمان در محل پایگاه امدادی و پشتیبانی جنوبشرق و اردوگاه سعادت در حال برگزاری است.