کسب رتبه عالی المپیاد ورزشی امدادی نونهالان هلال احمر گیلان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: "کسب رتبه عالی در المپیاد جوانه ها نشان از علاقه اعضای جوان بوده و جشنواره ورزشی امدادی نونهالان هلال احمر " فرصتی برای آشنایی نوآموزان با جمعیت هلال احمر می باشد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان از کسب رتبه عالی در المپیاد جوانه ها گفت: ” جشنواره  ورزشی امدادی نونهالان هلال احمر ” فرصتی است برای آشنایی نوآموزان با تاریخچه جمعیت هلال احمر و نهضت جهانی صلیب سرخ و ارائه آموزش های امدادی  و  المپیاد فرهنگی ورزشی جوانه‌ها به منظور آشنایی اعضای کانون غنچه های هلال احمر با تاریخچه و اصول هفت گانه جمعیت هلال احمر، اصول و روش های ایمنی و امدادی در مهدکودک‌ها فرا گرفته و به رقابت بپردازند.

ولی پور افزود: کودکان در این المپیاد، علاوه بر تاریخچه هلال احمر با  روش های پناهگیری و خروج امن در زمان بحران و سوانح و حوادث، آشنایی با شماره های اضطراری و توسعه فرهنگ خودامدادی آشنا میشوند.

مدیرعامل هلال احمر استان بیان کرد: در چهار شهرستان استان از جمله صومعه سرا، لاهیجان، رودسر و آستانه غنچه ها مباحث یاد گرفته شده را به نمایش گذاشتند که طبق بررسی و ارایه مستندات به مرکز   هلال احمر استان موفق به کسب رتبه عالی در کشور شد.

امید عظیمیان معاون امور جوانان استان نیز بیان داشت: فرهنگ سازی از دوران کودکی شروع می شود و برای همین منظور معاونت جوانان هلال احمر اقدام به ارائه آموزشهای امدادی در مهدکودکها در قالب شعر و قصه وداستان و سرود و نمایش میکند و در حقیقت آموزش های امدادی را از سنین کودکی به نونهالان می آموزد.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۱۱۹ مهد کودک و پیش با هلال احمر استان همکاری دارند.