اجرای طرح ملی “دست های مهربان”در استان پهناور فارس در هفته کودک توسط اعضای غنچه های

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان فارس از اجرای طرح ملی دست های مهربان همزمان با هفته کودک در کانون های غنچه های هلال احمر سراسر استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جوانان هلال احمر فارس، غلام حسین تجلی معاون امور جوانان هلال احمر ضمن ابراز این خبر افزود: این طرح با هدف ترویج فرهنگ انفاق و کمک به یکدیگر با مشارکت و همکاری مهدها و پیش دبستانی های استان در طول روزهای هفته ملی کودک در حال برگزاری است و در اکثر شعب اجرا شده است.

وی اضافه کرد: با اجرای این طرح، کودکان اسباب بازی های خود را برای شاد کردن همسالان خود که از داشتن اسباب بازی محروم هستند اهدا می کنند و بنا بر گزارشات ارسالی از شعب فراشبند، رستم، لارستان، کازرون، زرین دشت، گراش، نی ریز، خرامه، مرودشت و خرم بید این طرح را با اشتیاق فروان انجام دادند.

تجلی، گسترش رفتارهای مهربانانه در ارتباط با یکدیگر را از اهداف این طرح عنوان کرد و ادامه داد: برای برخورداری از رفتارهای نوع دوستانه باید دل های مهربان داشته باشیم و این طرح ها می تواند در ارتقای سطح فکری و حسی فرهنگ مهریبانی موثر واقع شود.

گزارش طرح دست مهربان فراشبند: رییس جمعیت هلال احمر فراشبند با بیان اینکه ۱۵ تا ۲۱ مهرماه کودکان اسباب‌بازی‌های سالم خود را به چادرهای هلال احمر تحویل می‌دهند گفت: طرح اهدای اسباب بازی به کودکان در شهرستان فراشبند با عنوان دست‌های مهربان اجرا شد. همچنین برنامه های شاد با حفظ کرامت و حرمت محرم در کانون های غنچه های هلال احمر با حضور کارشناس و رییس شعبه برگزار شد.

وی در ادامه به برنامه هتای متنوعی که در هفته کودک با هدف اموزش و پرورش روحیه کمک به هم نوع در کانون های غنچه های هلال احمر برگزار می شود گفت: اعضای غنچه های هلال احمر در تمامی کانون های شهرستان فراشبند در برنامه مانور زلزله و اموزش پناه گیری و خروج اضطراری در این هفته شرکت میکنند.

گزارش طرح دست مهربان گراش؛ رییس جمعیت هلال احمر شهرستان گراش ضمن گرامیداشت هفته کودک اظهار داشت: هفته کودک با اجرای برنامه طرح “دست های مهربان ۳” از برنامه‌های در دست اجرا توسط جمعیت هلال احمر شهرستان گراش در هفته کودک است که در کنار اجرای این طرح کودکان از برنامه های آموزشی و تفریحی نیز بهره مند میشوند.

گزارش طرح دست مهربان خرم بید؛ رییس جمعیت هلال احمر شهرستان خرم بید از اجرای موفق طرح دست های مهربان در هفته کودک سال ۹۶ خبر داد و گفت: با توجه به هدف طرح دست های مهربان که کودکان ضمن همدلی با کودکان مناطق دورافتاده و کمتر برخوردار با هدیه دوستی و مهربانی خود در قالب اسباب بازی آن‌ها را خوشحال می‌کنند و به چادرهایی که بدین منظور در مناطق پر تردد برپا شده اهداء می‌کنند میتوان به هدف اموزش صحیح در اصول زندگی آیندگان قدم برداشت.

وی با اشاره به تقارن این هفته با ماه محرم حسینی، رویکرد برنامه‌های این هفته را عاشورایی خواند و گفت: برگزاری مانور زلزله در مهد کودک‌های تحت پوشش، ارائه آموزش‌های امدادی به زبان کودکانه، واگذاری نمادین مسئولیت جمعیت به اعضاء کانون غنچه‌ها و دلجویی از کودکان بی‌سرپرست و کلاس های اطفاء حریق را از دیگر برنامه‌های این هفته است.

گزارش طرح دست مهربان زرین دشت: رییس جمعیت هلال احمر زرین دشت در اجرای طرح دست های مهربان ضمن حضور در کانون غنچه های هلال احمر شهرستنان گقت : در حال حاضر جمعیت هلال احمر زرین دشت در ۸ کانون غنچه‌های هلال پایگاه بشردوستی دارد و امید داریم با پیوستن تمامی کودکان به این کانون‌ها شاهد رشد غنچه‌های هلال بشردوست در شهرستان باشیم.

گزارش طرح دست مهربان مرودشت: رییس جمعیت هلال احمر شهرستان مرودشت،با اینکه برنامه های هفته کودک در شهرستان مرودشت  با همکاری سایر دستگاه های اجرایی برگزار می شود، عنوان کرد: طرح «دست های مهربان» از جمله برنامه های در دست اجراست که در این طرح کودکان اسباب بازی های اضافی خود را به چادرهایی که بدین منظور در مناطق پر تردد برپا شده اهداء می کنند.

دهقانیان هدف از اجرای این طرح را ترویج روحیه نوع دوستی بین کودکان اعلام کرد و گفت: کودکان با اهداء حتی یک قطعه از اسباب بازی های خود، بخشندگی را تمرین می کنند.

گزارش طرح دست مهربان ممسنی: رییس جمعیت هلال احمر شهرستان ممسنی در برگزاری موفق طرح دست های مهربان این شعبه گفت: در سومین دوره از اجرای طرح دست های مهربان بدلیل تقارن با ایام محرم با ایجاد فضای دوستدار کودک حسینی در یکی از بزرگترین هیئت ها و یا مساجد شهر در این طرح اعضا را شرکت دادند و جمعیت هلال احمر و همچنین آشناسازی آنان با فرهنگ عاشورایی برپا می شود و کودکان می توانند ضمن بازی در این فضا نقاشی و یا کاردستی های خود را تهیه کنند.

در پایان سایر شعب نیز در حال انجام این طرح در روزهای پایانی هفته کودک هستند.