حضور سازمان جوانان در نشست ها و کارگاه های تخصصی هفته ی ملی کودک

همزمان با برگزاری برنامه های متنوع سازمان جوانان هلال احمر در هفته کودک، نشست هایی از سوی اداره ی کل آموزش و پروژهش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از دوازدهم تا بیستم مهر برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ در هفته ی ملی کودک بیش از ۱۵ نشست تخصصی و کارگاه در حوزه های مختلف با حضور کارشناسان و متخصصان این عرصه و نمایندگان سازمان جوانان برگزار می شود.

بر اساس این گزارش، امسال ۶ نهاد فعال در حوزه ی کودک و نوجوان و اداره ی کل آموزش و پرورش کانون پرورش فکری از ۱۲ تا ۲۱ مهر پذیرای مربیان، فعالان حوزه ی کودک و نوجوان و علاقه مندان حضور در نشست های تخصصی هفته ی ملی کودک هستند که سازمان جوانان نیز در این بخش با توجه به وجود کانون های غنچه های هلال احمر در سراسر کشور نقش و حضوری شاخص دارد.

همچنین این سلسله نشست ها با موضوعات متنوع از جمله؛ کودک و قهرمانان دینی، ویژگی های خانواده ی معیار در قرآن، لزوم آشنایی کودکان با ارزش های محیط زیست و میراث فرهنگی، نقش انیمیشن در سلامت روانی کودکان، علوم و فن آوری های شناختی، اهمیت فرهنگ سازی در استفاده از محصولات فرهنگی ایرانی، مفهوم کودکی در عصر حاضر، برگزار می شود.

قرار است با مشارکت کانون، کارگاه ها و نشست هایی از سوی شورای کتاب کودک، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن تصویرگران، انجمن نویسندگان کودک، وزارت بهداشت و مرجع ملی حقوق کودک در این روزها برگزار شود.