بازدید رئیس جمعیت صلیب سرخ اکراین از سازمان جوانان جمعیت هلال احمر/ایوان اوسیچنکو: فعالیت سازمان جوانان در امور بشردوستانه چشمگیر است

رئیس جمعیت صلیب سرخ اوکراین در بازدید از سازمان جوانان هلال احمر فعالیت های حوزه را در منطقه تأیید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حوانان جمعیت هلال احمر؛ در بازدید رئیس صلیب سرخ اوکراین و هیئت همراه از سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و ارائه گزارش از فعالیت های سازمان در حوزه کانون های دانش آموزی، دانشجویی و جوانان، آموزش های سطوح ملی و‌ بین المللی، آمادگی، تجارب و تبادل اطلاعات این سازمان در منطقه مورد تأیید واقع شد.

در این دیدار رئیس سازمان جوانان با اشاره به اینکه اعضای نهضت صلیب سرخ اعضای جمعیت های ملی هستند، افزود: این فرصت در اختیار ما است تا با همکاری های مختلف در حوزه های کاری ضمن تحقق اهداف نهضت، به سایرین یاری رسانی کنیم.

وی به استراتژی YABC (جوانان به عنوان عاملین تغییر) اشاره کرد و گفت: همکاری در مباحث، پیشگیری از خشونت، ترویج صلح و گفتگو همواره مورد تأکید سازمان است.

وی ضمن تقدیر از حضور هیئت اوکراینی و تأکید بر گسترش همکاری ها اضافه کرد: انتقال تجارب موجب خرسندی سازمان جوانان است و منجر به افزایش ظرفیت های طرفین می شود.

در ادامه این جلسه، رئیس جمعیت صلیب سرخ اوکراین با بیان چشمگیری فعالیت ها، طرح های متنوع و سابقه طولانی سازمان جوانان در امور بشردوستانه تصریح کرد: در صورت امضای تفاهم نامه با جمعیت هلال احمر ایران، مایل به استفاده از ظرفیت های سازمان جوانان در بخش توانمندسازی، عضوگیری، نگهداشت اعضا و فعالیت های جوانان هستیم.

ایوان اوسیچنکو، در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به جمعیت ۱۲میلیونی سالمندان در اوکراین و ارائه خدمات شایسته توسط اعضا و داوطلبان جوانان افزود: ما در تلاشیم آمادگی جوانان و مشارکت آنان را در این زمینه بالاببریم و با توجه به تجارب و سابقه درخشان از سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، درخواست داریم ما‌ را یاری نمایند.

در این جلسه، نماینده کشور صلیب سرخ اوکراین با اشاره بر حضور کمیته بین المللی صلیب سرخ در فدراسیون بین المللی آن کشور، اشتراک فعالیت های صلیب سرخ اوکراین را با ۷ جمعیت ملی، تبادل و انتقال تجارب دو جمعیت ملی را مورد تأکید قرار داد و از سازمان جوانان درخواست کرد، کشور اوکراین را در ظرفیت سازی، و افزایش توانمندی ها، فعالیت ها و طرح های موفق یاری کند.