همزمان با هفته کودک؛ اجرای سومین دوره طرح ملی «دست‌های مهربان» در سراسر کشور کلید خورد

معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانانهلال احمر گفت: همزمان با هفته ملی کودک در سومین سال متوالی طرح ملی "دست های مهربان" در سراسر کشور اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ سعید بابایی با اعلام این خبر افزود: درهفته ملی کودک، بار دیگر کودکان در خط مقدم اجرای طرحی بشردوستانه قرار می گیرند و با شرکت در طرح «دست‌های مهربان» تلاش می کنند تا ضمن همدلی با کودکان مناطق دورافتاده و کمتر برخوردار با هدیه دوستی و مهربانی خود در قالب اسباب بازی آنها را خوشحال کنند.

وی افزود: در این طرح که یکی از اصلی‌ترین برنامه های سازمان جوانان در هفته کودک است، کودکان اسباب‌بازی‌های سالم خود را به چادرهای مستقر در مراکز امور جوانان هلال‌احمر سراسر کشور تحویل می‌دهند، تا میان کودکان مناطق کم برخوردار و حاشیه نشین توزیع شود.

بابایی ادامه داد: طرح دست‌های مهربان را برگرفته از اهداف جمعیت هلال‌احمر است و بی‌شک اجرای آن باعث تقویت حس نوع‌دوستی و هم‌نوع‌دوستی میان کودکان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تمرین نیکوکاری و بشردوستی، هدف اصلی طرح دست‌های مهربان است و در این طرح ضمن فرهنگ سازی، نونهالان با مفهوم سخاوت و بخشش با اهدای مهمترین دارایی های خود به نفع همسالانشان، آشنا می شوند و گذشت را عملی می آموزند.

شایان ذکر است در پوستر این طرح دست های مهربان به بیان ساده و کودکانه ضمن دعوت از غنچه های هلال احمر برای مشارکت در طرح، آمده است، “تو خونه همه مون اسباب بازیهای سالم یا کتابهایی هس که بچه ها دیگه سراغشون نمیرن…” وعده ما ۱۵ الی ۲۱ مهرماه سال جاری، در این طرح کودکان اسباب‌بازی‌های سالم خود را به چادرهای هلال احمر تحویل داده تا پس از جمع‌آوری، میان کودکان مناطق کم‌برخوردار هر استان توزیع شود.