بیست و هشتمین دوره مسابقات فرهنگی امدادی رفاقت مهر با شعار «جوانان، رفاقت مهر، توسعه فرهنگ بشردوستی» برگزار می شود

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: با حضور بیش از 800 نفر از تیم های برتر مرحله استانی مرحله کشوری بیست و هشتمین دوره مسابقات فرهنگی امدادی رفاقت مهر در کرمان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ دکتر مسعود حبیبی با اشاره به اینکه مسابقات سراسری رفاقت مهر از فعالیت های آموزشی و تربیتی تاثیرگذار سازمان است، اظهار کرد: این مسابقات از عرصه های پر طرفدار و مورد توجه اعضای سازمان جوانان است که همه ساله با اهداف کمک به ارتقاء توانمندی های علمی و امدادی اعضا و در راستای انجام فعالیت های امدادی و عام المنفعه، در قالب مسابقه برگزار می شود.

رئیس سازمان جوانان افزود: مرحله کشوری بیست و هشتمین دوره مسابقات فرهنگی امدادی رفاقت مهر در دو  دوره  به صورت مجزا برگزار می شود و دختران از تاریخ ۲۹ مهرماه لغایت ۳آبان ماه سال جاری و پسران ۶ لغایت ۱۰ آبان ماه سال جاری به میزبانی جمعیت هلال احمر استان کرمان و با حضور بیش از ۸۰۰ نفر از تیم های برتر مرحله استانی برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه مسابقات امسال با شعار « جوانان، رفاقت مهر، توسعه فرهنگ بشردوستی» برگزار می شود، تصریح کرد: مسابقات فرهنگی امدادی رفاقت مهر با حضور اعضای کانون های دانشجویی، جوانان، طلاب، روستایی، عشایری که دوره های آموزشی را گذرانده و حداقل یک سال از شروع عضویت آنان گذشته باشد برگزار می شود.

حبیبی ادامه داد: در همین راستا معاونت دانشجویی و جوانان سازمان جوانان با توجه به استقبال پرشور اعضا بیست و هشتمین دوره مسابقات فرهنگی، امدادی رفاقت مهر را در سه سطح شهرستانی، استانی و کشوری برنامه ریزی و اجرا می کند.

وی با اشاره به اینکه این مسابقات در رشته های فرهنگی، امدادی برگزار می شود افزود: رشته های زبان انگلیسی، کمک های اولیه، اسکان اضطراری، حمل مصدوم از برنامه های اصلی در این مسابقات است.

رئیس سازمان جوانان با بیان اینکه ایجاد زمینه های دوستی و مهربانی در بین اعضا در نقاط مختلف کشور و پرورش روحیه ی مشارکت جویی، مسئولیت پذیری، تعامل و همدلی در بین اعضا از اهداف این مسابقات به شمار می رود، خاطرنشان کرد: پرورش روحیه ی تلاش، سازندگی، تعاون، تعهد و کار دسته جمعی و داوطلبانه، شناخت، رشد، پرورش و هدایت استعدادهای بالقوه و تقویت انگیزه های اعضا و ایجاد شخصیت متعادل با عنایت به علایق و نیازمندی های متفاوت اعضا در جهت اعتلای فرد و جامعه؛ همچنین کمک به ارتقای توانمندی های علمی، معنوی و معرفتی اعضاء در جهت انجام فعالیت های امدادی و عام المنفعه و ایجاد رقابت سالم و غنی سازی اوقات فراغت در قالب شناخت و آموزش فرهنگ، هنر، آداب، رسوم و سنن مطلوب جامعه‌ی ‌ اسلامی از دیگر اهداف برگزاری مسابقات رفاقت مهر است.