رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر در گفتگو با ایرنا: فعالیت‌های بشردوستانه جوانان ایرانی در دیدگاه جهانیان سرآمد و مثال زدنی است

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر گفت: فعالیت‌های بشردوستانه جوانان ایرانی در دیدگاه جهانیان سرآمد و مثال زدنی و حضور موثر، توانمند و توام با آگاهی جوانان داوطلب عضو هلال‌احمر در عرصه‌های مختلف امدادی و حمایتی از دید نهادهای امدادی بین‌المللی و کشورهای مختلف زبانزد و سرآمد است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر به نقل از ایرنا؛ دکتر مسعود حبیبی در حاشیه مراسم پایانی ششمین نشست مشورتی شورای مرکزی مجامع کشوری دبیران کانون‌های دانشجویی و جوانان جمعیت هلال‌احمر در مشهد، گفت: یک میلیون جوان تا سن ۲۹ سال در ایران عضو سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر هستند.

وی افزود: عضویت ۳۲۵ هزار نفر از این جمعیت در سامانه جامع هلال‌احمر ثبت شده است. ثبت نشدن بقیه این جمعیت امدادگر به علت گستردگی و پراکندگی داوطلبان است، اما اقدامات لازم برای ساماندهی آنها آغاز شده است.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر گفت: همچنین ۳ هزار مهد کودک و مرکز پیش دبستانی در سطح کشور عضو کانون غنچه‌های هلال هستند که در قالب آموزش‌های فرهنگی رویکردها و آموزش‌های بشردوستانه و اخلاق‌مدار را به شیوه‌های مختلف به کودکان ارائه می‌دهند.

وی افزود: هشت هزار کانون دانش‌آموزی هلال‌احمر نیز در سطح کشور در قالب طرح دادرس (دانش‌آموز آماده در روزهای سخت) با حضور هزاران دانش‌آموز، فعال است که آموزش کمک‌های اولیه و نحوه امدادرسانی در زمان وقوع حوادث احتمالی را بر عهده دارند.

حبیبی به برنامه‌ریزی‌های متنوع جمعیت هلال‌احمر برای سنین مختلف اشاره و بیان کرد: تنها ظرف یک سال اخیر با همکاری آموزش و پرورش ۴۰۰ هزار دانش‌آموز در هشت محور، آموزش‌های امدادی را فراگرفتند. استقبال و حضور جوانان، دانشجویان، دانش آموزان، طلاب و دیگر گروه‌های جامعه از فعالیت‌های داوطلبانه و بشردوستانه در هلال‌احمر بسیار فراوان و مایه خرسندی است.

وی افزود: فعالیت یک‌هزار و ۲۰۰ کانون دانشجویی، ۸۰۰ کانون جوانان، ۲۵۰ کانون طلاب، ۷۰۰ کانون روستایی و هشت هزار کانون دانش‌آموزی جمعیت هلال احمر در سطح کشور نشانگر سطح بالای فعالیتهای داوطلبانه جوانان است.