برگزاری ششمین نشست دبیران کانون های دانشجویی و جوانان هلال احمر

ششمین نشست مشورتی شورای مرکزی مجامع کشوری دبیران کانون های دانشجویی و جوانان جمعیت هلال احمر با حضور جمعی از مسئولین و 20 نفر از اعضای این شورا در مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ در مراسم افتتاحیه این نشست مسعود آسیما، مدیر روابط عمومی سازمان جوانان ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین  (ع) و آرزوی بهره مندی از این ایام از میزبانی استان خراسان رضوی تشکر کرد.

وی همچنین با تشکر از تلاش اعضای شورای مرکزی مجامع جهت برگزاری نشست تشکیلاتی مجامع کانون های دانشجویی و جوانان در تهران نتایج آن را بی نظیر و خوب توصیف کرد.

مدیر روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر با اشاره به همفکری در خصوص لزوم ترمیم ساختار مجامع در این نشست تصریح کرد: انتظار این است در این نشست بررسی آیین نامه مجامع و بروز رسانی آن و ایجاد وحدت رویه، مدنظر قرار گیرد تا با بازنگری در فعالیت مجامع و تجدید نظر در خصوص ایجاد کمیته بندی های موثر، بعد از یکسال تغییراتی ایجاد شود.

وی با تاکید بر لزوم تدوین آیین نامه انتخابات استانی مجامع و اخذ مجوز لازم جهت انجام انتخابات از ستاد سازمان جوانان در دستور کار این نشست قرار دارد، افزود: حضور ناظر از مجامع کشوری در انتخابات از دیگر مباحث مورد بررسی در ششمین نشست دبیران کانون های دانشجویی و جوانان هلال احمر بود.

در ادامه فاطمه بی باک، رئیس اداره جوانان معاونت جوانان و دانشجویی سازمان جوانان گفت: با توجه به سند برنامه پنج ساله باید دو میلیون جوان در سازمان عضوگیری شوند و همچنین نقش افرینی جوانان در فعالیتهای بشردوستانه پررنگ تر شود.

وی با اشاره به اینکه بازنگری دستورالعملها وآیین نامه های کانونهای دانشجویی از مهمترین فعالیتهای پیش رو است، گفت: این آیین نامه ها بعد از بازنگری در شورای عالی تصویب می شود.

همچنین نعمتی، رئیس اداره دانشجویی معاونت دانشجویی سازمان جوانان گفت: این نشست در راستای اعتلای مجامع کانون های جوانان ودانشجویی برگزار می شود.

وی افزود: راه های دسترسی به اهداف کانون های دانشجویی وجوانان در کمیسیونهای تخصصی و با برسی فعالیتها مورد ارزیابی قرار می گیرد.

گفتنی است، اعضای شورای مرکزی مجامع کشوری دبیران کانون های دانشجویی وجوانان جمعیت هلال احمر به بحث وتبادل نظر پیرامون مسائل کانونهای دانشجویی و جوانان پرداختند.