از پاکسازی محیط زیست تا برگزاری اردو و غبارروبی مزار شهدا در مبارکه

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مبارکه از برگزاری برنامه‎های متنوع در راستای اجرای طرح تابستانی شوق رویش ویژه اعضای جوان شهرستان خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛ لطف الله ابوطالبی اظهار داشت: با توجه به اهمیت پاکیزه بودن محیط زیست و ایجاد فرهنگ سازی در پاکیزه نگه داشتن طبیعت که متعلق به همه مردم است، اعضای کانون جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان مبارکه به پاکسازی محیط زیست پرداختند تا بتوانند این فرهنگ را به دیگران نیز انتقال دهند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مبارکه بیان کرد: در این برنامه جوانان هلال احمر زباله‎های منطقه گردشگری سرارود را جمع آوری کردند و با توزیع پاکت زباله در بین مردم، آنان را به حفظ محیط زیست دعوت کردند.

ابوطالبی تاکید کرد: این برنامه در راستای حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها که یکی از اهداف جمعیت هلال احمر است، صورت پذیرفت.

برگزاری اردوی آموزشی و فرهنگی
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مبارکه در این باره گفت: اردوی آموزشی فرهنگی با حضور جوانان فعال و در راستای اجرای طرح تابستانی شوق رویش در منطقه سرارود  برگزار شد.

وی با اشاره به برگزاری اردوهای تابستانی جمعیت هلال احمر، با هدف جذب اعضای جوان در فعالیت‎های فرهنگی و بشردوستانه افزود: بازآموزی مباحث امدادی، مسابقه طناب کشی بین اعضای شرکت کننده از بخش‎های متنوع این اردوی یک روزه با حضور ۲۰ نفر از اعضای فعال جوانان شهرستان بود.

غبارروبی مزار شهدا
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مبارکه ازغبار روبی مزار شهدا توسط اعضای منتخب جوانان و کانون دانش آموزی خبر داد.

لطف الله ابوطالبی گفت: امنیت و استقلال ما مرهون فداکاری و جانفشانی شهدا و جانبازان عزیز است که ما بر خود لازم میدانیم این عزیزان را تکریم کنیم.

وی با اشاره به اینکه این مراسم در محیطی کاملا معنوی و با حضور اعضا کانون‎های دانش آموزی و جوانان برگزار شد، افزود: شرکت کنندگان در این برنامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این عزیزان با آرمان های امام راحل، مقام معظم رهبری، شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس تجدید پیمان و سپس مزار شهدای والا مقام را عطر افشانی و غبار روبی کردند.

رئیس جمعیت هلال احمرشهرستان مبارکه با بیان اینکه اعضای هلال احمربه شهدای مدافع حرم این شهرستان ادای احترام کردند، بیان کرد: قرائت زیارت عاشورا از دیگر برنامه‌های انجام شده در این مراسم  معنوی بوده است.