حجت الاسلام و المسلمین معزی: جوانان با آموزش مهارتهای زندگی و کسب دانش روز، آینده سازان جمعیت هلال احمر

نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر با حضور در مراسم اختتامیه اردوهای نشاط و امید اعضای کانونهای طلاب اظهار کرد: جمعیت هلال احمر بستری است که جوانان با عضویت آن مهارتهای لازم را آموخته می توانند بعنوان مدیران و آینده سازان این نهاد بشر دوست خدمت کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ به منظور شرکت در آیین اختتامیه نخستین اردوی ویژه دبیران و اعضای شورای اجرایی کانون های طلاب سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر وارد اردوگاه کشوری مهر بندر انزلی شد.

 حجت الاسلام و المسلمین معزی به همراه رئیس سازمان جوانان، مدیران عامل جمعیت هلال احمر استان های گیلان و اصفهان و همچنین مشاور نماینده ولی فقیه مدیرکل حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر در بدو ورود به اردوگاه مورد استقبال قرار گرفتند.

حجت الاسلام و المسلمین معزی با تقدیر از همه ی عوامل اجرایی برگزاری این اردوی سه روزه، برقراری روحیه نشاط، امید و پویایی را از ویژگی های چنین برنامه هایی برشمرد.

نماینده ولی فقیه در هلال احمر همچنین از سازمان جوانان به منظور اهتمام ویژه جهت برگزاری این اردوی فرهنگی قدردانی کرد.

حجت السلام و المسلمین معزی افزود: جوانان جمعیت هلال احمر بزرگترین سرمایه می باشند که با هیچ منبع مادی قابل مقایسه و تباد ل نبوده و می تواند موجب شکوفایی و گسترش فعالیتهای بشر دوستانه این نهاد بزرگ و مردمی باشد.

وی با اشاره به ایثار و شجاعت جوانان در هشت سال دفاع مقدس گفت: تحولات بزرگ تاریخی به دست جوانان صورت گرفته که جنگ تحمیلی نمونه بارز این رویدار بزرگ تاریخی می باشد که باعث ماندگاری رشادت و فرهنگ ایثار جوانان غیور ایران اسلامی شد.

طلاب با شناخت نیاز جامعه می توانند تاثیر گذار باشند

حجت الاسلام و المسلمین معزی بیان کرد: علم و تقوی زمانی موثر است که شخص بتواند وجود پر برکت داشته باشد و در هر جمع و محفلی که حضور می یابد با وجود اخلاص و روحیه بشر دوستی بتواند تاثیر عمیقی بر افراد بگذارد.

وی افزود: بازیابی و افزایش تاب آوری فرد بازمانده از حوادث مسئله مهمی است که در کشور ما کمتر به آن توجه شده و طلاب و روحانیون با ورود به این مهم می توانند از طریق هم صحبتی و ایجاد روحیه امید و نشاط با تکیه بر دین و آیات در بازگشت فرد بازمانده به زندگی عادی کمک کنند.

نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر بیان داشت: تشکیل کانونهای  طلاب موجب مشارکت و تبادل نظر و افزایش کارایی طلاب می شود و یک طلبه می تواند با حضور موثر خود فضای معنوی و حس مشارکت فعالیتهای بشر دوستانه را افزایش دهد.