کاروان جهادی خیرین مدرسه ساز مشهد و تهران مهمان شهر پالایشگاه، آستین سازندگی در روستاهای محروم آبادان بالا رفت


رئیس جمعیت هلال احمر آبادان از همکاری خیرین مدرسه ساز شهرهای مشهد و تهران و چند شهر دیگر کشور در ۳ روستای محروم مقطیه، طره بخاخ و صیداویه شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، رضا نیک پی اظهار کرد: با کمک این خیرین و همچنین حضور تعدادی از اعضا جوانان در آخرین روزهای طرح تابستانی (شوق رویش) این جمعیت توانست با بازسازی و نوسازی مدارس این سه روستا علاوه بر خدمت به آنها موجب شادی دل هایشان شود.

وی با بیان اینکه این خیرین با تامین اعتبار مالی لوازم التحریر و نوشت افزار مورد نیاز کودکان را فراهم و از عدم تحصیل آنها جلوگیری کردند، افزود: لوازم التحریر موجود شامل ۵۰۰  بسته آموزشی از قبیل کیف، کفش، لباس و نوشت افزار بوده که به کودکان این روستاها اهداء شد.

رئیس جمعیت هلال احمر آبادان تصریح کرد: در این راستا کانون های دانش آموزی هلال احمر با حضور در مدارس و اجرای تئاتر موجب ایجاد نشاط و شادابی در کودکان شدند.

نیک پی گفت: این خیرین به تعدادی از خانواده ها لوازم منزل از جمله کولر و یخچال اهداء و همچنین به تعدادی از بیماران کمک هزینه درمان پرداخت کردند که با پیگیری های هلال احمر آبادان این کارهای خیرخواهانه ادامه خواهد داشت.