درخشش تیم دادرس شهرستان رفسنجان در المپیاد آماده کشوری


تيم دادرس شهرستان رفسنجان در المپیاده آماده مرحله کشوری در گروه (الف) برادران موفق به کسب مقام نخست شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان رفسنجان: آیین تجلیل از برترین های المپیاد کشوری طرح ملی دادرس با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه رفسنجان، رییس آموزش و پرورش شهرستان،  رییس اداره دانش آموزی و پیش دبستانی معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمان، خانواده های اعضای تیم دادرس و خبرگزاری های شهرستان رفسنجان برگزار شد.

حمید ملا نوری معاون استاندار و فرماندار ویژه رفسنجان در این مراسم ضمن تقدیر و تبریک به اعضای تیم دادرس بیان کرد: خوشحالیم که نوجوانانی داریم که در راه کسب مهارت امدادی کوشیده اند و موفق به کسب رتبه در سطح کشور شده اند.

ملانوری خواستار برگزاری دوره های آموزش همگانی برای ۵۰ هزار دانش آموز شهرستان رفسنجان شد و افزود: هدف از اجرای این آموزش های امدادی کمک به افراد جامعه و ایجاد آمادگی لازم در برابر سوانح و حوادث طبیعی و غیر طبیعی است.

سید کاظم حسینی رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان ضمن تشکر از زحمات مربیان جمعیت هلال احمر گفت: حضور دانش آموزان در عرصه های مختلف اجتماعی علی الخصوص فعالیت های عام المنفعه و بشردوستانه به رشد شخصیت آنان کمک خواهد کرد و این عزیزان را آماده حضور جدی در فعالیت های امدادی مهم می کند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان رفسنجان ضمن تشکر و قدردانی از آموزش و پرورش شهرستان که در اجرای ملی طرح دادرس در سطح مدارس با جمعیت هلال احمر رفسنجان همکاری کرده است؛ افزود: المپیاد کشوری طرح ملی دادرس در گروه (الف) برادران با حضور ۱۵ استان از سراسر کشور در اردوگاه مهر بندرانزلی برگزار شد که اعضای تیم دادرس رفسنجان بعنوان نماینده استان کرمان در این المپیاد موفق به کسب ۳ مدال طلا ، یک نقره و۲برنز شدند.

ابراهیم بابایی خاطر نشان کرد: در این المپیاد اعضای دادرس در آیتم های اطفاء حریق، حمل تخصصی، اسکان اضطراری، خونریزی، پانسمان و بانداژ، شکستگی و آتل بندی، اسکان اضطراری، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی و احیای قلبی ریوی، پناهگیری و خروج اضطراری و آزمون کتبی به رقابت پرداختند.

وی تصریح کرد: اعضای تیم دادرس در آزمون های اسکان اضطراری، کتبی و پناهگیری و خروج اضطراری حائز کسب رتبه اول شدند و در آزمون ارزیابی و کنترل علائم حیاتی و احیای قلبی ریوی مقام دوم و در آزمون های حمل مصدوم و اطفاء حریق سوم شدند.

لازم به ذکر است، اعضای تیم دادرس در این مراسم یک سفر زیارتی مشهد مقدس از فرماندار رفسنجان هدیه گرفتند و در ادامه این برنامه با ضیافت شام به میزبانی آموزش و پرورش شهرستان به پایان رسید.