جوانان اهوازی روز ملی سینما را گرامی داشتند

رئیس جمعیت هلال احمر اهواز خبرداد:همزمان باروز ملی سینما جوانان اهوازی به تماشای فیلم سینمایی رفتند.

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان؛ فتح اله هاشم نژاد با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر اهواز دارای سینماست افزود:  همزمان با روز ملی سینما اعضا جوانان این جمعیت برای حفظ و نگهداشت فرهنگ سینما در این مجموعه به تماشای فیلم پرداختند.

وی با توجه به اینکه سینما از فرهنگ مردم تغذیه می‌کند به یکی از نیرومندترین و گسترده‌ترین شکل‌های فرهنگ مردم نیز مبدّل شده است بیان کرد: در این رسانه جمع توده‌وار مخاطبان، تماشاگران و بینندگان، نقش بالایی در تأثیر داشته‌اند، زیرا سینما، فرستنده یا تزریق‌ گر پیام بوده و بینندگان به ‌نوعی دریافت‌ کنندگان حقیقی پیامند.

هاشم نژاد  در ادامه اظهار داشت: زمینه‌های تکامل سیر ادبی، هنری و صنعتی به‌همراه خلاقیّت و ذوق بشری، سبب بروز سینما به‌شکل امروزی آن شده که در نهایت، فرآورده‌ای با کیفیت عالی، بسیار مؤثر، ماندگار و به‌صورت واقعی، نوع کاملی از فرهنگ را به‌وجود آورده است.

رییس جمعست هلال احمر اهواز تصریح کرد: بعد ارتباطی فیلم از قوی ‌ترین ابعاد آن است. بر همین مبنا می توان گفت : برقراری ارتباط بین انسان‌های مختلف با رمزگزاری و ارسال پیام‌های ویژه، فراهم کردن سرگرمی، آگاهی دادن و مهمتر از همه تعریف  و ساختن دنیای پیرامون مخاطبان خویش از جمله  کارکردهای سینما است.

هاشم نژاد عنوان کرد: واز بعد هنری نیز به‌طور مستقیم، با احساسات و عواطف بشری سر و کار دارد و اندیشه، رفتار و کردار آن‌ها را به‌طور غیر مستقیم تحت تأثیر قرار می‌دهد و آن‌چه برتری رسانه‌ای آن‌را افزون می‌کند، تأثیر غیر مستقیم آن بر بیننده است.

وی در پایان با توجه به اینکه سینما رفتن میان قشرجوان و نوجوان کاهش یافته ادامه داد: استفاده از وجود این ظرفیت ها در مسیر پرورش جوانان و پیوند دوباره آنان با سینما رفتن از جمله اهداف صورت گرفته در این برنامه بود.