دیدار تیم دادرس شهرستان یزد مقام اول کشوری المپیاد اماده با مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد

اعضای تیم دادرس شهرستان یزد که در پنجمین المپیاد اماده مقام اول کشوری را بدست اوردن در دیدار با مدیرعامل هلال احمر استان و مسئولین اموزش و پرورش استان مورد تقدیر قرار گرفتند.

به گزارش رابط خبری سازمان جوانان در استان یزد؛ تیم دختران دادرس فرزانگان شهرستان یزد که به نمایندگی استان یزد  که در مسابقات مرحله کشوری دربندرانزلی خوش درخشیده بودند و مقام اول و مدال طلای مسابقات را کسب نمودند بااستقبال مسئولین هلال احمر ، آموزش و پرورش و خانواده ها وارد استان و در جلسه ای با مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مورد تقدیر قرار گرفتند.

عباس احدپور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد در این دیدار اظهارکرد: دانش آموزان دادرسی سرمایه های آموزشی وامدادی فردا هستند و در آینده می توان از آنان بعنوان جوانان امدادگر بهره برد.

وی تصریح کرد: آمادگی دختران در برابر بلایا برای جوامع حادثه خیزی هم چون ایران اهمیتی حیاتی دارد چرا که زنان در خانواده نقش کلیدی دارند و در حال و آینده می توانند با آموزش و حمایت از خود و فرزندان، جامعه ای ایمن را بسازند. همچنین زنان و کودکان در برابر بلایا آسیب پذیرترند و با اینگونه آموزشها و اقدامات تاب آوری جامعه نیز بالا خواهد رفت

این مقام مسئول ضمن تاکید بر توسعه و ترویج ظرفیت های خود امدادی در میان دانش گفت: آموزش وساماندهی  تیم های دانش آموزی، سرمایه گذاری ارزشمندی است که باید جدی گرفته شود.

در پایان این دیدار با اهدا گل و لوح تقدیر در حضور مسئولین اموزش و پرورش استان و خانواده دانش اموزان از تیم دادرس شهرستان یزد تقدیر بعمل آمد .