بسته خبری؛ حضور جوانان در امتداد خبر های شوق رویش

معاون امور جوانان استان بوشهر از برنامه های گسترده شوق رویش خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛ أعضاء جوان جمعیت هلال احمر شهرستان جم از این نمایشگاه دیدن کردند و رییس شعبه در این خصوص اضافه کرد که:برگزاری چنین دوره هایی زمینه ی رشد و پرورش فکری کودکان را فراهم کرده و باعث ایجاد حس رقابت می شود.

یزدانی تصریح کرد: این نمایشگاه ،به منظورمشارکت کودکان در مورد اهداف اصلی جمعیت هلال احمر،همچون: حس هم نوع دوستی،یاری رساندن وکمک به بشریت دایر گردید و از گسترش هر چه بیشتر این دوره ها خبر داد.

وی اضافه کرد: وجود چنین نمایشگاه هایی در سطح شهرستان ، سبب علاقمندی هر چه بیشتر کودکان به هنر و نقاشی شده و باعث ایجاد حس همکاری و همبستگی در کودکان می شود.

آشنایی کودکان با زندگی امام جواد (ع) در شهرستان جم
کلاسی برای کانون غنچه های هلال و آشنایی با سیره ی ائمه معصوم برگزار گردید. رییس جمعیت هلال احمر شهرستان جم از برگزاری این کلاس ها خبر داد و گفت:آشنایی کودکان و نوجوانان ما از همین سنین با سیره و روش زندگی ائمه اطهار،باعث گرایش هر چه بیشتر آن ها به سمت دین ولایت می شود.
احمد یزدانی بیان کرد: از این جهت و به منظور این هدف مفید،کلاس هایی آموزشی برای اعضای غنچه های هلال در ایام تابستان برگزار گردید.
وی افزود:با یاری خداوند و با شفاعت امام جواد (ع)، علاوه بر اجر اخروی و معنوی این کار،این آموزش ها باعث به وجود آمدن جوانانی ولایتمدار و مومن خواهد شد.

دیدار اعضا جوان با خانواده های  معزز شهدا
اعضای جوان شهرستان کنگان به دیدار خانواده های معزز شهدای هشت سال جنگ تحمیلی رفتند.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر با اشاره به حضور شکوهمند رزمندگان در جنگ تحمیلی با بیان این خبر گفت: اعضای مرکز امور جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان کنگان ضمن گرامیداشت  نقام این عزیزان با حضور در منزل چند تن از خانواده های گرامیشان در  این شهر به پاس صبر و رشادت های آنان، از این عزیزان تقدیر کردند.
مریم آلبوغبیش افزود: در ان سال ها جوانان صفوف نخست دفاع ازآرمان های انقلاب و این خاک بودند و امروز این بزرگ مردانی که به  این مقام نائل  شدند تاثیر بسزایی بر جوانان این دهه دارند.
وی خاطرنشان کرد باید همواره از این عزیزان تقدیر کرد چرا که در بدترین رورها دست از آسایش و راحتی خود کشیده و رهسپار جبهه های حق علیه باطل شدند.

برگزاری کارگاه آموزشی پیش بیمارستانی در شهرستان دیلم
دوره های مختلف پیش بیمارستانی همچون:خونگیری و تست فشار در شهرستان دیلم برگزار گردید.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان دیلم از راه اندازی آموزش های پیش بیمارستانی خبر داد و افزود: با سرعت عمل و داشتن تخصص لازم می توان جان انسانی را از مرگ نجات داد، به همین علت این آموزش ها نقش حیاتی و مهمی در سطح اجتماع دارند و بسیار مهم و کاربردی هستند.

سیف اله غلامی بیان کرد:از آن جا که کشور ایران از لحاظ بروز حادثه خیزی ،بیشترین حوادث را در خود جای داده ،وجود این آموزش ها را بسیار ضروری دانست و ادامه داد: هدف از برگزاری این کلاس ها تحقق شعار هر خانواده یک امدادگر بوده و از آموزش اعضاء در این دوره ها افزایش اعضاء امدادگر و داوطلب در مواقع اضطرار خبر داد.

وی اضافه کرد: کلاس های کمک های اولیه در قالب شوق رویش و در راستای پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان و با حضور مربیان مجرب جمعیت برگزار می شود.و علاوه بر کابردی بودن باعث ایجاد اوقات فراغت مفید و سالم در جوانان میشود.