در همایش بزرگ ازدواج در تبریز عنوان شد؛ ضرورت فرهنگ سازی برای ازدواج و تحکیم خانواده

سخنران و دبیر علمی همایش بزرگ ازدواج و تحکیم خانواده در تبریز بر ضرورت فرهنگ سازی برای ازدواج و تحکیم خانواده تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، هم زمان با فرا رسیدن عید سعید غدیر خم عصر روز شنبه ۱۷شهریور همایش بزرگ ازدواج و تحکیم خانواده با هدف ترویج فرهنگ ازدواج آسان و آموزش قوانین طلایی تحکیم خانواده در تبریز، پایتخت گردشگری جهان اسلام  برگزار شد.

فاطمه آذرتاش با اعلام خبر فوق افزود : این همایش به همت معاونت جوانان جمعیت  هلال  احمراستان آذربایجان شرقی ، بهزیستی و مرکز پژوهشی توسعه پایدار در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تبیین سیاست های کلی خانواده با هدف توانمندسازی جوانان برای ازدواج آسان  و ارتقاء سطح آموزش و مهارت های خانوادگی در حفظ و تحیکم بنیان خانواده برگزار شد.

آذرتاش افزود: خانواده واحد بنیادی و سنگ بنای جامعه اسلامی و کانون رشد و تعالی انسان و پشتوانه سلامت و بالندگی و اقتدار و اعتلای معنوی کشور و نظام است و ازدواج، پیوندی است آسمانی بین دو انسان که دارای ابعاد عاطفی، اخلاقی، جسمی، جنسی، عقلانی و اعتقادی می باشد و ازدواج موفق هسته اصلی خانواده سالم را تشکیل می دهد. این در حالیست که  با افزایش سطح آگاهی جوانان و خانواده ها و همچنین آموزش و فرهنگ سازی برای بهبود مسایل اجتماعی، باید جامعه را به سمت و سویی سوق داد که شرایط ازدواج برای جوانان آسان شود تا عدم آگاهی و آموزش لازم،   به عنوان مانعی در مسیر ازدواج آنان قرار نگیرد.

دبیر علمی همایش ادامه داد: حضور جمعیت جوان سالم و با نشاط در چنین رویدادهایی منجر به فرهنگ سازی، افزایش مشارکت اجتماعی و اقتصادی و عامل افزایش تولید، سرمایه و همچنین باعث ارتقاء سطح آموزش، بهداشت و اشتغال جوانان می شود که نقشی بسزایی در تقویت بنیان خانواده خواهد داشت.

همچنین سید مازیار میر سخنران این همایش گفت : افزایش سطح آگاهی نسبت به قوانین طلایی ارتباطات موثر کلامی و غیر کلامی در قالب فنون مذاکرات و زبان بدن، یکی از مهم ترین موئلفه های تحکیم روابط زوجین در تعالی خانواده است که با آموزش و تقویت تکنیک های مذاکره و زبان بدن می توان به بالندگی و اعتلای کانون خانواده و در نتیجه اقتدار ایران اسلامی کمک کرد.