از آغاز مرحله کشوری پنجمین المپیاد آماده در بخش برادران تا برنامه‎ریزی جامع برای تمامی لحظات دادرسان

مرحله کشوری پنجمین المپیاد آماده در بخش برادران به میزبانی استان قزوین در اردوگاه مهر بندرانزلی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ معاون امور جوانان استان قزوین گفت: با پذیرش دادرسان برادر از استان‎های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، ایلام، البرز، تهران، خراسان جنوبی، زنجان، قزوین، کرمان، کرمانشاه، گیلان، لرستان، مرکزی و همدان مرحله کشوری پنجمین المپیاد آماده در اردوگاه مهر بندرانزلی کار خود را آغاز کرد.

نادر میرزایی تصریح کرد: در روز نخست این مسابقات، پس از برگزاری کارگاه‎های همسان‎سازی و بازآموزی همجنین برگزاری آزمون کتبی همزمان با شام عید غدیر، تمامی دادرسان با سربند ” من یک دادرسم، توانمند و مهربان” در جنگ شادی حاضر شده و با اجرای برنامه‎های شاد و متنوع لحظات شیرین و شادی برای میهمانان به وجود آوردیم.

میرزایی با اشاره به برنامه‎های روز دوم المپیاد آماده در بخش برادران اظهار کرد: طبق جدول زمانبندی اعضا در دو گروه “الف” و “ب” در برنامه‎های تفریحی، فرهنگی و مسابقات اصلی و جانبی حاضر شدند.

وی افزود: برنامه‎های مختلف فرهنگی به همراه فضاسازی‎های زیبا و متنوعی برای میزبانی از دادرسان عزیز تدارک دیده‎ایم و در طول مسابقات و میزبانی از دادرسان در هر دو گروه اجرا خواهیم کرد.

برنامه‎ریزی جامع برای تمامی لحظات دادرسان حاضر در المپیاد آماده
معاون دانش آموزی و پیش دبستانی سازمان جوانان از اجرای مسابقات مختلف فرهنگی و ورزشی در کنار اجرای مسابقات المپیاد آماده خبر داد.

سعید بابایی با اشاره به برگزاری مرحله کشوری پنجمین المپیاد آماده در اردوگاه مهر بندرانزلی گفت: با توجه به حضور سه روزه دادرسان در اردوگاه و تقسیم بندی استان‎های هر دوره در دو گروه الف و ب، مطابق برنامه زمانبندی برنامه‎های گوناگونی ویژه دادرسان حاضر در المپیاد آماده پیش بینی و اجرا شده است.

معاون پیش‎دبستانی و دانش‎آموزی سازمان جوانان تصریح کرد: دو دوره خواهران، پس از برگزاری کارگاه‎های همسان‎سازی و بازآموزی در روز نخست هر دوره و علاوه بر اجرای مسابقات اصلی در ۸ آیتم و در قالب ۴ سناریو شامل حادثه ساختمان پلاسکو، حادثه مدرسه شین‎آباد، زلزله بم و زلزله رودبار، دادرسان در برنامه‎های تفریحی و مسابقات جانبی نیز حضور پرشور داشتند.

وی افزود: اجرای مسابقات مسابقات جانبی همچون الوارچینی، کشش سورتمه، حمل آب، پرتاب کیسه طناب، حمل تخصصی و مسابقات ورزشی در رشته‎های والیبال، بدمینتون، دارت، وسطی، حلقه، طناب‌زنی، طناب‌کشی، اتللو و پنتاگو همچنین برگزاری مسابقات فرهنگی متنوع از دیگر بخش‎های مرحله کشوری پنجمین المپیاد آماده در بخش خواهران بود.

بابایی ادامه داد: هر یک از مسابقات با استقبال بسیار خوب از سوی دادرسان استان‎های حاضر در هر دو دوره رو به رو شد و در پایان به نفرات برتر هدایای متنوعی اهدا شد.

وی در پایان ضمن قدردانی از میزبانی شایسته استان همدان در بخش خواهران تشریح کرد: پس از اجرای موفق المپیاد آماده در بخش خواهران، از ۱۶ام شهریور ماه شاهد برگزاری المپیاد آماده در بخش برادران و به میزبانی استان قزوین در اردوگاه مهر بندرانزلی هستیم.