برگزاری اردوی جهادی توسط سرخ و آبی پوشان بردسیر


رییس جمعیت هلال احمر شهرستان بردسیر از برگزاری اردوی جهادی توسط اعضای جوانان با همراهی امدادگران این جمعیت در روستاهای بخش گلزار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر بردسیر، موسی فخر آبادی با اشاره به اینکه این برنامه در قالب طرح تابستانی شوق رویش برگزار شده است، افزود: اردوهای جهادی فرصتی برای مسئولان ذیربط فراهم می سازد تا از نزدیک با مسائل و مشکلات روستاهای محروم آشنا شوند و در جهت رفع مشکلات مربوطه اقدامات لازم را انجام دهند.

فخرآبادی هدف از برگزاری این اردو جهادی را تقویت روحیه ایثار و تعاون بین اعضای جوان و داوطلب هلال احمر، رویارویی با مشکلات روستائیان، توجه و احترام به ارزش ها، آداب و فرهنگ جامعه اهالی روستا، انجام فعالیت های بشردوستانه و  ایجاد روحیه شاد و مفرح در جهت کاهش آسیب های اجتماعی معرفی کرد.

وی تصریح کرد: ۱۵ این اردوی جهادی به مدت سه روز با ۱۵ عضو جوان، ۱۲ امدادگر و سه مربی امداد و کمک های اولیه و با مشارکت و همراهی نیروهای بسیجی  یک روز در روستای بن کوئیه و ۲ روز در بخش گلزار اجرا شد.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان بردسیر خاطر نشان کرد: در این اردوی جهادی خدماتی از قبیل ساماندهی رواق های مرقد امامزاده عبدالله، دیدار با خانواده شهید، برپایی ایستگاه سلامت (تست قند و فشار خون)، اجرای مسابقات ورزشی، آموزش امداد و کمک های اولیه (پانسمان و بانداژ ، احیای قلبی ریوی)  و چادر زنی اجرا شد.

لازم به ذکر است، بخش گلزار در فاصله ۶۰ کیلومتری جنوب شهرستان بردسیر واقع شده است.