بسته خبری فعالیت های شوق رویش جوانان شهرستان جم

از برگزاری جشم یک سالگی هلال احمر در شهرستان جم تا برگزاری کلاس آموزش طراحی چهره در شهرستان جم.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛ رییس جمعیت هلال احمر شهرستان جم از برپایی این جشن و مراسم خبر داد و گفت: جمعیت هلال احمر،متشکل از افرادی از خود گذشته، فداکار و با سواد می باشد،که هدف اصلی آن ها کمک به افزایش و ارتقای سلامت و امنیت روانی و فیزیکی اجتماع می باشد.

احمد یزدانی ادامه داد: همچنین این سازمان به دنبال امر مهم ،کمک به هم نوع و ایجاد حس بشر دوستی و ترویج مهربانی و یاری رساندن به مظلوم است.

وی اضافه کرد: بدین منظور، مراسمی به جهت قدردانی و جشن یک سالگی این سازمان در شهرستان جم ،با حضور مسئولین شهرستان برگزار گردید.

برگزاری مسابقه قصه خوانی در شهرستان جم
مسابقه ای پیرامون قصه خوانی در مسجد امام جواد (ع)  برای کانون غنچه های هلال احمر  در شهرستان جم برگزار گردید. رییس جمعیت هلال احمر شهرستان جم از برگزاری این مسابقه و همچنین آموزش نماز خبر داد و گفت: نماز، فریضه ای واجب و اصولی در دین مبین اسلام محسوب می شود،و چه خوب است که کودکان در کنار شادی و سرگرمی، اصول های بنیادی دین اسلام را نیز فرا بگیرند.

احمد یزدانی افزود: از این جهت ،و به منظور آموزش و تربیت مفاهیم جسمی و معنوی به کودکان،در کنار آموزش نماز، مسابقه ی قصه خوانی نیز برگزار گردید.
وی ادامه داد: امیدواریم ،با این آموزش ها بتوانیم جوانانی مومن و متدین را به اجتماع تحویل بدهیم.

برگزاری کارگاه آموزش گریم صورت در شهرستان جم
به منظور آموزش و یادگیری غنچه های هلال احمر،کلاس های آموزش گریم صورت برگزار گردید. رییس جمعیت هلال احمر شهرستان جم از برگزاری این دوره ها و کلاس ها خبر داد و گفت:با برگزاری این دوره ها و کلاس ها، فکر و ذهن این کودکان از همین سنین کم،به هنرعلاقمند شده و زمینه را برای شکوفایی استعداد آن ها فراهم می کند.

احمد یزدانی ادامه داد: به همین منظور و در جهت ایجاد فضای پرورش فکری،کلاس هایی با عنوان گریم صورت در ایام تابستان،برای غنچه ها برگزار گردیده است.

وی افزود: در پایان کلاس ها و دوره ها، مسابقه ای بین غنچه ها برگزار خواهد گردید،و به نفرات برتر جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

برگزاری کلاس های شاهنامه خوانی در شهرستان جم
به منظور آمادگی فکری غنچه های هلال احمر،کلاس های شاهنامه خوانی برگزار گردید. رییس جمعیت هلال احمر شهرستان جم ازبرگزاری این کلاس ها خبر داد و گفت:شاهنامه،یک هنر اصیل و ماندگار ایرانی ،دارای فرهنگ و هویت این سرزمین است.

احمد یزدانی تصریح کرد:ازاین رو،و منظور اینکه کودکان ما با این اثر به یادماندنی و بزرگ آشنا شوند،کلاس هایی با عنوان شاهنامه خوانی در ایام تابستان برگزار گردید.

وی ادامه داد:امیدواریم با این حرکت ملی گرایانه،کودکان ما با فرهنگ و تمدن اصیل و بزرگ ایران هر چه بیشتر از قبل آشنا شوند.

برگزاری دوره های گلستان اندیشه در شهرستان جم
به منظور ترویج فرهنگ کتاب خوانی،کلاس هایی با نام گلستان اندیشه برگزار گردید. رییس جمعیت هلال احمر شهرستان جم از برپایی این دوره ها خبر داد و گفت:با ایجاد فرهنگ کتاب خوانی،و ایجاد علاقه در کودکان از همین سنین به خواندن ،سعی داریم که نسلی با سواد را تربیت کنیم.

احمد یزدانی بیان کرد:از این جهت ،و با هدف جا اندازی این فرهنگ نیک و مفید،دوره هایی با عنوان گلستان اندیشه ،برای غنچه های هلال احمر برگزار شد.
وی افزود:امیدواریم با این حرکت درست،نسلی با سواد و مفید را برای آیندگان تربیت کنیم.

برگزاری کلاس روخوانی و روانخوانی از قرآن در شهرستان جم
کلاس های آموزش روانخوانی و روخوانی از قرآن، در این شهرستان برپا گردید. رییس جمعیت هلال احمر شهرستان جم از شروع این کلاس ها خبر داد و گفت: آموزش چگونگی صحیح و درست خواندن قرآن، امری بسیار واجب و مهم برای هر کودک و نوجوان ایرانی  است، چرا که از این طریق، کودکان ما هر چه بیشتر می توانند با قرآن انس گرفته و مفهوم آن را در برگیرند.

احمد یزدانی بیان کرد: از این رو، کلاس روخوانی و روانخوانی از قرآن کریم با حضور اقاریان برجسته برگزار گردید. و همچنین در کنار  این آموزش ها، صحبت ها و تعالیم دینی دیگری به آن ها داده شد.

وی ادامه داد: با یاری خداوند و مسئولین شهرستان ،ما با این کار علاوه بر بهره گیری از اجر معنوی آن جوانان مومن و متدینی را پرورش خواهیم داد.

برگزاری کلاس آموزش طراحی چهره در شهرستان جم
در راستای طرح شوق رویش ،کلاس هایی جهت آموزش طراحی چهره برگزار گردید.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان جم از راه اندازی کلاس های آموزش طراحی چهره خبر داد و بیان کرد:این کلاس ها با ایجاد فضایی برای پرورش فکری کودکان و نوجوانان، راه را برای استعداد یابی آن ها فراهم میکند.

احمد یزدانی افزود: از این جهت کلاس های طراحی چهره، می تواند گامی موفق برای رسیدن به این استعداد یابی و همچنین ایجاد اوقات فراغت سالم باشد.

وی ادامه داد:در آینده ای نزدیک ،با کمک مسئولین شهرستان و با بهره گیری از اساتید و مربیان مجرب، در پی بهبود کیفیت این کلاس ها هستیم.