یادداشت جوانان در غم فرزانگان هرمزگانی// همیشه، هرجا، ما با همیم

باز هم سانحه‌ای دلخراش قلب ایران را به درد آورد؛ خبر تلخ بود و دلخراش. اتوبوس دانش‌آموزان هرمزگانی در مسیر اردوی فرزانگان سازمان دانش‎آموزی به مقصد شیراز واژگون شد و دنیایی از آمال و آرزوی نوجوانان عزیزمان در خاک، آرام خُفت.

بار سفر بسته بودند و عزم سفر به دیار حافظ داشتند تا در شهر فرهنگ و تمدن ایران، شهر راز؛ شیراز زیبا روزگار شیرینی سپری کنند اما چرخ هستی برایشان چیز دیگری رقم زده بود و در آغوش حق تعالی آرام گرفتند. تلخ بود و تکان‌دهنده؛ آن‌قدر که اردوگاه با شور و نشاط مهر بندرانزلی را هم سیاه‌پوش کرد.

دادرسان (دانش‌آموزان آماده در شرایط سخت) سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر که با تمرین مهارت‎های امدادی را فراگرفتند، پس از گذراندن مراحل درون‌مدرسه‌ای، منطقه‌ای، شهرستانی و استانی خود را برای مرحله کشوری پنجمین المپیاد آماده، مهیا کردند، با نهایت تأثر و تأسف، در فقدان خواهران جوان و آینده‎ساز خود به سوگ نشستند و باوری که بر سینه حک کرده‌اند را به خانواده‌های داغدارشان عرضه داشتند: «توی سختی‌های دنیا» و «همیشه، هرجا، ما با همیم» و ما را در این غم بزرگ شریک خود بدانید.

به گفته رئیس جمعیت هلال‌احمر: «آنچه همه باید به دنبال آن باشیم، پیشگیری از بروز چنین سوانح و حوادث ناگواری است که همت و عزمی ملی می‌طلبد تا شاهد فقدان سرمایه‌های ایران عزیز و مصیبت خانواده‌های خوب ایرانی نباشیم.» امید است با فراگیری مباحث امدادی و تحقق اهداف عالی طرح پیشگیرانه «دادرس» سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر در سراسر کشور، هیچگاه شاهد بروز چنین حوادث تلخ و ناگواری نباشیم.

مرضیه باغستانی – عضو جوان جمعیت هلال احمر