از برگزاری مراسم اختتامیه تا اعلام نتایج دوره نخست پنجمین مرحله مسابقات کشوری المپیاد آماده دختران

با برگزاری مراسم اختتامیه پنجمین دوره مسابقات المپیاد آماده گروه الف در بخش خواهران در اردوگاه مهر بندر انزلی، رقابت های کشوری المپیاد آماده، با اجرای برنامه های متنوع و کوله باری از تجربیات برای دادرسان به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر؛ رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع دادرسان، اظهار کرد: حضور شما در این مسابقات ارزشمند است و به دلیل اینکه، راه خوب بودن و خوبی کردن را انتخاب کرده اید و خواستید با آموختن امداد و کمک های اولیه به انسان هایی که نیازمند هستند کمک کنید و این انتخاب شما شایسته تقدیر است.

مسعود حبیبی با اشاره به اینکه بیش از ۱۵۰ سال از فعالیت های صلیب سرخ و هلال احمر می گذرد و بزرگترین علت ارزشمند و مثبت جمعیت هلال احمر، بنیان خوب و صحیح خدمت به دیگران است و پایبندی به اصول و اهداف والای انسانی و بشردوستانه است از این رو همچنان این جمعیت بشردوست مورد توجه آحاد مردم است و بسیاری از مردم به جمعیت هلال احمر اعتماد دارند.

وی فعالیت در جمعیت هلال احمر را “انسان بما هو انسان” برشمرد و در جمع دادرسان ضمن تاکید بر اهمیت فعالیت دانش آموزان آماده در روزهای سخت، ابراز کرد: تکریم انسان ها، حفظ جان انسان ها، کاهش آلام بشری و گسترش دوستی و صلح پایدار در جامعه، از اهداف بلند و متعالی جمعیت هلال احمر است که سازمان جوانان در این راستا فعالیت می کند.

وی در ادامه با اشاره به برپایی نمایشگاه “خادمان جاودان” به معرفی جمعی از کسانی که در جمعیت هلال احمر در سال های گذشته خدمات شایانی داشتند و به ذکر خوبی های معاون فقید سازمان جوانان هلال احمر پرداخت و گفت: آن مرحوم به عنوان فردی مخلص و خادم مردم عمل کرد و خدمت و خوبی های دکتر معتمدی عامل ماندگاری وی در یادها است.

سعید بابایی: برگزاری پنجمین دوره مسابقات المپیاد آماده، حاصل تلاش های مربعی چهارگانه

معاون دانش آموزی سازمان جوانان نیز در مراسم اختتامیه با تاکید بر اهمیت احترام به والدین به تاثیر دعای آنها اشاره کرده و افزود: دعای ساده پدر و مادر، و دعای خیر مردم گاهی برای نجات دادن انسان کافی است. امیدوارم پس از بازگشت اولین کار، این باشد که بابت زحماتی که برای ما کشیدند، دست پدر و مادرمان را ببوسیم.

وی در ادامه با بیان اینکه اگر صلحی در دنیا برقرار شود فقط با ظهور مصلح نهایی است، از دادرسان خواست، تا برای تمام کودکانی را که در دنیا درگیر جنگ و سختی، گرسنگی و فقر هستند، در شب عید قربان دعا نمایند.

سعید بابایی با یادآوری جمله “هرچه را برای خود بپسندی برای دیگران نیز بپسند و هرچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران نیز نپسند” تصریح کرد: زندگی پر از این اول، دوم، سوم شدن ها است، بدبختی بعضی آدم‌ها از جایی شروع می شود که اول می شوند و خوشبختی بعضی آدم‌ها از جایی شروع می شود که آخر می شوند، مهم این است که تو بعد رقابت چه تصمیمی بگیری؟ پس از کسب رتبه اول و حتی آخر، همه چیز تمام نشده است، بلکه این هم، بخشی از مسیر زندگیمان بوده است.

وی در پایان ضمن تقدیر از میزبانی استان همدان و هماهنگی مسولان اردوگاه و تلاش های صورت گرفته در ستاد سازمان جوانان و اساتید امداد و نجات خاطر نشان کرد: این مربع ۴گانه توانستند در کنار هم فعالیتی بزرگ را در برگزاری پنجمین دوره مسابقات المپیاد آماده شکل دهند، و حضور معاونان استان‌ها و هم اندیشی با آنها بسیار مغتنم بود.

دکتر بهروز کارخانه‌ای: آمده‌ایم تا به دیگران کمک کنیم و اخلاق مدار باشیم
در ادامه این مراسم، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان، ضمن ابراز خرسندی از میزبانی مسابقات المپیاد آماده و حضور در جمع دانش آموزان گفت: تمام کسانی که به درجات عالیه‌ای از انسانیت، معرفت و تقرب خدا میرسند، ریشه در جوانی آنها دارد و این مسیر را از جوانی پیدا کرده‌اند. این نیست که احساس کنیم انسان‌های بزرگ در سنین کهولت به درجات میرسند.

دکتر بهروز کارخانه‌ای افزود: امام رضوان الله، آیت الله نخودکی و… شما هرکدام از این بزرگان را ببینید آن عاملی که باعث شده است به خداوند بپویندند آن عشق و اراده‌ای که باعث شده است در همان سنین جوانی رخ داده است پس ما از جوانی به سمت خدا برویم. از جوانی احساس کنیم که عاشق خدا هستیم. وقتی این احساس در ما ایجاد شد و وقتی به سوی خدا حرکت کردیم تازه آنجا بایستی یادمان باشد که: کشاند چون براده جان به سویش/گرش قابل شوی آیی به کویش؛ یعنی اگر بپسندد و ما برویم این یعنی که یک جنسیت پیدا کردیم آن جنسیت چیست؟ هم سنخی چیست؟ آن خلیفه اللهی است یعنی خداوند ما را آفریده است تا هم جنس خودش بشویم مثل خودش بشویم و تفاوتمان در خود خداوند با خود خداوند در بقاه الله هست وقتی انسان می تواند خلیفه الله بشود. چرا نشود؟ وقتی می تواند با خوبی‌ها انس بگیرد چرا نگیرد؟ وقتی میتواند امانت دار باشد چرا نشود؟ باتقوا باشد چرا نشود وقتی میتواند ارادتمند پدر و مادر شود چرا نشود و….همه خوبی هایی که در این عالم وجود دارد می تواند در درونمان ایجاد شود تا ما مثل خداوند شویم.

وی ادامه داد:  آن چیزی که برای ما مهم است، راه و مسیری را انتخاب کنیم و حرکت کنیم که ما را به خداوند نزدیک کند کسانی که در این مسیر حرکت کنند ارزش پیدا می کنند گاهی باید این ارزش ها را در درون خود باید مرور کنیم ببینیم که رفتارمان با ارزشمان و باورمان یکی هست یا نیست جمعیت هلال احمر همین حرف ها را به شما بزند و بگوید، به انسان های دیگر مهر بورزید چون خلیفه الله می تواند باشد و بشود چون مخلوق خداوند هستند.

وی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر به شما می گوید که احیای قلبی و ریوی را یاد بگیرید تا در زمان خودش به کار بگیرید تا متخلق به اخلاق حسنه بشوید اخلاق چیست؟ اخلاق کاری است که وقتی یک نفر انجام می دهد دیگران که نگاه می کنند بگویند به به! یعنی آن کس کار اخلاقی انجام داده است. آن کاری اخلاقی است که بر اساس اراده باشد، وقتی فردی را از غرق شدن نجات دهیم کار اخلاقیست چون از جان خود گذشته ایم و ما آمده‌ایم تا به دیگران کمک کنیم و اخلاق مدار باشیم.

کارخانه ای در پایان با تقدیر از تلاشهای مجریان این دوره از رقابت ها افزود: مودت و دوستی، صفا و صمیمیت را همیشه داشته باشید و روابط دوستی خود را حفظ کنید زیرا انسان عمرش به هیچ، بند است.

گفتنی است، در پایان این مراسم، از برترین های مسابقات اصلی و جانبی با اهدای مدال و جوایزی تقدیر شد.

 نتایج مسابقات کشوری پنجمین المپیاد آماده خواهران در گروه الف، از مجموع تیم های متشکل از ۱۵ استان کشور:

در رشته پانسمان و بانداژ استان خراسان جنوبی رتبه اول، استان اردبیل دوم، استان‌های لرستان، همدان، تهران و کرمانشاه رتبه سوم را کسب کردند.

در رشته اسکان اضطراری نیز استان‌های همدان، آذربایجان شرقی، زنجان حائز مقام اول تا سوم شدند.

در رشته پناهگیری و خروج ایمن استان‌های ایلام، همدان، البرز مدال‌های طلا، نقره و برنز را به گردن آویختند.

در رشته حمل مصدوم استان زنجان در جایگاه نخست، استان های البرز، کرمان و ایلام به صورت مشترک در جایگاه دوم و استان‌ آذربایجان غربی در جایگاه سوم قرار گرفتند.

در رشته آتل بندی و شکستگی استان البرز رتبه اول، استان مرکزی رتبه دوم و استان‌های خراسان جنوبی و کرمان رتبه سوم کسب کردند.

در رشته اطفاء حریق هم استان البرز و ایلام رتبه اول، استان همدان رتبه دوم و استان‌های گیلان و اردبیل به صورت مشترک به مدال برنز دست یافتند.

در رشته ارزیابی و کنترل علائم حیاتی استان‌های استان قزوین، آذربایجان شرقی و البرز رتبه‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

در رشته احیا قلبی ریوی استان‌های اردبیل و آذربایجان شرقی به صورت مشترک رتبه اول، استان آذربایجان غربی رتبه دوم و استان‌های ایلام و قزوین موفق به کسب رتبه سوم شدند.

همچنین در آیتم آزمون کتبی؛ استان خراسان جنوبی رتبه اول، استان آذربایجان شرقی رتبه دوم و استان‌های البرز، لرستان و همدان موفق به کسب جایگاه سوم شدند.

و در مجموع نتایج و جمع امتیازات: استان‌های همدان، البرز و ایلام موفق به کسب رتبه‌های اول تا سوم پنجمین المپیاد آماده در بخش الف خواهران شدند.