طرح پیمان در اهواز به ایستگاه دوم رسید، اعضای جدید شورای اجرایی مرکز امور جوانان اهواز انتخاب شدند

رئیس جمعیت هلال احمر اهواز از اجرای مرحله دوم طرح ملی پیمان(پیشگیری از اعتیاد در جهت تامین نشاط اجتماعی) در این جمعیت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، سید فتح الله هاشم نژاد اظهار کرد: هدف از برگزاری طرح ملی پیمان ایجاد نشاط اجتماعی و ارتقای سطح آگاهی نوجوانان و جوانان درباره اعتیاد و پیشگیری از این معضل خانمان سوز و در واقع خود مراقبتی وکاهش گرایش به اعتیاد است.

وی با اشاره به ضرورت برگزاری آشنایی اعضای جوان با مواردی از جمله پیشگیری از اعتیاد، راه های شناخت آسیب های اجتماعی و تشکیل تیم های همدل و همراه افزود: در این جلسه فراگیران آگاهی های لازم در خصوص آشنایی با تعریف جامع و صحیح از اعتیاد، مواد مخدر، عوامل ایجاد انگیزه برای اعتیاد، دلایل بازگشت افراد بعد از ترک و نحوه برخورد با افراد معتاد پس از ترک، افزایش خود مراقبتی و کاهش گرایش به اعتیاد در بین جوانان را فرا گرفتند.

رئیس جمعیت هلال احمر اهواز با اشاره به اینکه جوانان بیشتر در معرض آسیب  مواد مخدر قرار دارند تصریح کرد: جوانان در بحث آسیب های اجتماعی ورود پیدا کرده اند و  هدف ما آموزش و پیشگیری از اعتیاد  آگاه سازی جوانان توام با ایجاد نشاط اجتماعی در میان آنهاست.

هاشم نژاد گفت: تاکنون یکصد و پنجاه نفر از اعضای این جمعیت در این طرح شرکت کرده اند.

وی ادامه داد: قبل از اجرای این طرح مباحث مورد نظر را در قالب لوح فشرده در اختیار داوطلبان قرار داده ایم و قرار است در پایان طرح و پس از برگزاری آزمون، گواهی نامه مهارت ۸ ساعته به آنان اعطا شود.

رئیس جمعیت هلال احمر اهواز گفت: داوطلبان پس از گذراندن طرح با حضور سرگروه ها در آزمون آنلاین شرکت نموده ودر همان زمان گواهینامه و نمره قبولی آزمون را دریافت می کنند.

 

انتخابات کانون شاخه آزاد برادران در اهواز برگزار شد

رئیس جمعیت هلال احمر اهواز گفت: انتخابات شورای اجرایی شاخه آزاد مرکز امور جوانان این جمعیت برگزار شد.

سید فتح الله هاشم نژاد اظهار کرد: پس از برگزاری این انتخابات افرادی که بالاترین آرای را کسب کرده بودند به عنوان شورای اجرایی کانون انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه اعضای شورا طبق چارت اجرایی مسئولیت های خود را به عهده می گیرند، افزود: از این طریق می شود راه را برای پذیرش مسئولیت های اجتماعی توسط جوانان فراهم کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر اهواز تصریح کرد: جوانان سرمایه های عظیم یک جامعه، آینده سازان نظام و افتخار آفرین مردم هستند.

هاشم نژاد گفت: آقایان فهدی، زارعی، شفیعی، ابراهیمی و علوانی به عنوان اعضای اصلی و آقایان رییسی و منجزی به عنوان اعضای علی البدل این کانون معرفی شدند.

وی تصریح کرد: در کشور ما اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر با تمام وجود به عضویتشان عشق می ورزند و درهمین راستا فداکاری های بسیاری از خود نشان داده اند.