تبلور «جوان‌باوری» // یادداشت جوانان به بهانه گردهمایی معاونان جوانان کشور

گردهمایی معاونان جوانان سراسر کشور و مسئولين ستادی سازمان جوانان اول شهریور امسال به میزبانی استان آذربایجان‌غربی با حضور دبیران و اعضای شورای مرکزی مجامع کشوری کانون‌های جوانان و دانشجویی برگزار شد.

 

حضور نمایندگان جوانان در این جلسات معاونان با عنایت و توجه ویژه ریاست محترم و جوان‌باور سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر در راستای تحقق استراتژی ۲۰۲۰ صورت گرفت. مداخله جوانان در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌های بزرگ در سطح کشور در هر زمینه‌ای همیشه بازخوردهای مثبت و نتایج قابل‌قبولی در بر داشت.

همچون جنگ‌های صدر اسلام با واگذاری فرماندهی لشگرها به جوانان، همچون فرماندهی نیروها و عملیات‌های بزرگ و مهم در هشت ‌سال دفاع مقدس و… اکنون این اعتماد، حمایت و حسن توجه به دیدگاه‌های جوانان در خانواده بزرگ جمعیت هلال‌احمر نیز نمود پیدا کرده است.جوانان در عرصه‌های مختلف تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی ورود پیدا کرده و علاوه بر انتقال نظرات سایر جوانان کشور در طرح‌های مختلف، درباره سایر مسائل مهم نیز مشارکت کرده و موثر واقع می‌شوند.

گردهمایی معاونان جوانان سراسر کشور و مسئولین ستادی سازمان جوانان با موضوعات مختلفی در حوزه آموزش، معاونت دانش‌آموزی، معاونت جوانان و دانشجویی، روابط‌عمومی و همچنین گسترش و ارتقای فعالیت‌های مجامع کانون‌های جوانان و دانشجویی برگزار شد.

این جلسه که با حضور نمایندگان مجامع کانون‌های جوانان و دانشجویی همراه بود، پس از ارایه گزارشی اجمالی از عملکرد یک‌ سال گذشته تشکیل مجامع، انتظارات جوانان از مسئولین و معاونین امور جوانان استان‌ها مطرح و موضوعاتی درخصوص برنامه‌های آینده مجامع کانون‌ها بیان شد.

پس از مطالبه‌گری خواسته‌های مجامع از معاونان، در ادامه معاونان جوانان نیز مسائل و مشکلات موجود در مسیر گسترش فعالیت‌های مجامع در استان‌ها را تشریح کردند و راهکارهایی برای تسهیل ارتباط جوانان با مسئولان و بالعکس برای فعالیت جوانان توانمند به صورت مبسوط ارایه شد. تشکیل مجامع و حضور جوانان که موضوع و محوریت اصلی تمامی جلسات سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر است، نقطه عطفی است که با عنایت مسئولان دلسوز، سختکوش و تلاشگر سازمان به ثمر رسیده است.

جوانانی که با قدرت و توانمندی‌های منحصر به فردشان، بهاری‌ترین قسمت عمر و زندگی‌شان را وقف بشردوستی کرده‌اند و سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر بستر بسیار مناسب و آماده‌ای است که می‌تواند این بالندگی و شکوفایی را پرورش، رشد و توسعه دهد.

دبیران و اعضای شورای مرکزی مجامع کشوری کانون‌های جوانان و دانشجویی با ارتباط مستمر با اعضای کانون‌ها و آشنایی با دغدغه‌ها و مسائل موجود در شعب و استان‌های سراسر کشور و با علم به نقاط ضعف و قوت طرح‌ها و برنامه‌ها که حاصل نشست‌های صمیمانه در کارگاه‌های‌ تخصصی مجامع در اردوهای نشاط و امید‌ سال جاری بود، می‌توانند در تدوین برنامه‌های آینده سازمان مفید و موثر واقع شوند.

با تأکید ریاست محترم سازمان در این گردهمایی نسبت به بهره‌گیری از پتانسیل و توانمندی‌های جوانان در سطح کانون‌ها و شعب، معاونان نیز اعلام حمایت و همکاری با دبیران و شورای مرکزی مجامع استانی کردند.

اکنون بستر برای فعالیت و رشد جوانان بیش‌ازپیش و با همیاری و تعاملات جامع‌تر با معاونان محترم و جوان‌باور سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر آماده شده است، امید است از این فرصت‌های پیش آمده نهایت استفاده در جهت تعالی اهداف والای سازمان جوانان بکار گرفته شود.

گفتنی است در حاشیه این گردهمایی، شرکت در جشنواره هلال دوستی با معرفی غذاهای بومی- محلی، زنجیره حمایت از دریاچه ارومیه و احیای آن با حضور اعضای کانون‌ها و همچنین برنامه بازدید از قره کلیسای چالدران بود.

 

|  رویا ذوالفقاری  |  | عضو شورای مرکزی مجمع کشوری جوانان هلال|

منبع: روزنامه شهروند