دکتر حبیبی: در تمام برنامه‌ها و فرایندهای سازمان جوانان، باید جوانان به صورت مستقیم دخیل باشند

رئیس سازمان جوانان با حضور در آخرین دور از اردوهای نشاط و امید و در نشست مجامع دبیران و جمع دبیران و اعضای منتخب کانون‌های جوانان، حاضر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ دکتر مسعود حبیبی با اشاره به اهداف والا و ارزشمند جمعیت هلال احمر گفت: سازمان جوانان به عنوان دریچه ورودی جمعیت هلال احمر باید در مسیر اهداف جمعیت هلال احمر حرکت کند.

رئیس سازمان جوانان ضمن ابراز رضایت از طرح‌ها و پیشنهادات کارشناسانه اعضا تصریح کرد: انجام فعالیت‌هایی خلاقانه و ابتکارانه توسط اعضا، باعث قوت قلب و خوشحالی من و تمام همکارانم در سازمان جوانان است.

دکتر حبیبی اظهار کرد: در دو سال گذشته یکی از عظیم‌ترین و اصلی‌ترین برنامه‌های سازمان بر این مبنا بوده که بتوانیم از مشارکت اعضا در برنامه‌ریزی و تصمیم‌سازی‌هایی که در سازمان جوانان که مختص خود شماست انتخاب کنیم .ن۶ تنها این نگاه در سطح سازمان جوانان بوده این نگاه ریاست هلال احمد دکتر ضیایی بوده و هسو و از این نگاه و از این طرح حمایت می کند و حتی در تدوین برنامه هرساله جمعیت و تدوین سند جامع راهبردی آن این نگاه بود و در احکام جمعیت هم آمده است و مطابق با اسناد بالادستی سازمان، مجامع را به عنوان ابزار گسترش مشارکت شما جوانان در تصمیم‌گیری‌ها به وجود آوردیم.

وی با اشاره به ساختار مجامع افزود: مجامع ایجاد شده هم در سطح کشور حضور دارند دبیران آن به عنوان نمایندگان شما در این شبکه‌ی منظمی که ایجاد شده و حرکتی که آغاز شده و همچون نهالی است که احتیاج به مراقبت و دقت برای پرورش دارد و تصمیمی که محقق شده است تا شما جوانان به عنوان مشاورین هم در سطح استان و کشور فعالیت داشته و نظر و ایده‌های شما در سطح کشور منتشر شود.

وی افزود: بر اساس این شبکه‌ی ایجاد شده، نظرهای اعضای شهرستانی از طریق دبیران کانون به مجمع استانی منتقل شده، در مجمع استانی بررسی و پس از تصمیم‌گیری، از طریق مجمع استانی و معاونت امور جوانان به شورای مرکزی کشور منتقل شور و فرصتی ایجاد می‌شود که در عالی‌ترین سطح جمعیت و بالاترین سطح سازمان جوانان از نگاه و نظر شما استفاده کنیم نه تنها شنیدن نظر شما ارزشمند است ما خواستیم که علاوه بر اینکه شما به عنوان مشاور ما هستید بر عنوان مشاوران مدیر عامل و رئیس جمعیت بتوانید عمل کنید و نظرات شما در تصمیم‌سازی‌ها دخیل شود.

دکتر حبیبی ادامه داد: ما این مکانیسم را داریم ایجاد می‌کنیم تا در تدوین برنامه پنج ساله نمایندگان شما در کنار مدیر عامل جمعیت، روسای جمعیت و… حضور داشتند و اگر این حضور در بالاترین سطح بود در سازمان جوانان که متعلق به شماست باید به صورت جامع و کامل تحقق یابد.

رئیس سازمان جوانان تشریح کرد: در تمام برنامه‌ها و فرایندهای سازمان جوانان، باید جوانان به صورت مستقیم دخیل باشند و این خواسته ما در جمعیت است چرا که جمعیت هلال احمر یک نهاد مردمی و برای شماست و در همین راستا  مجامع به عنوان یکی از ارزشمند‌ترین دستاوردهای سازمان ایجاد شده و با زحمات همکاران من در سازمان جوانان، حمایت رئیس جمعیت هلال احمر و تلاش نمایندگان شما در جایگاهی قرار گرفته است تا بتواند بستر تصمیم‌سازی و بهره‌مندی از نظرات شما همچنین حمایت از ایده‌ها و طرح‌های خلاقانه شما را فراهم کند و در همین راستا برای در برنامه‌هی سال جاری با وجود کمبود بودجه‌های سازمان جوانان مبالغ قابل توجه‌ای به برنامه‌های مجامع اختصاص داده شده تا بتوانیم از ایده‌ها و طرح‌های خلاقانه جوانان استفاده کنیم و طرح بهرفت نمونه‎ای از همین طرح‎ها بوده است و در نتیجه اجرای آن، دیدیم که چطور نظرات و ایده‎های خلاقانه اعضا باعث شور و شعف در طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی و بهرفت شد که امیدوارم بتوانیم با کمک و همت شما، این نهال جوان مجامع را طوری پرورشش داد و نگهداری کنیم که به درختی تنومند مبدل شود و تغییرات در بدنه سازمان به این نهال آسیبی نزند.

حبیبی با اشاره به آسیب‎های پیش روی مجامع افزود: یکی از عوامل آسیب‎زا به مجامع کانون‎ها، من و همکارانم هستیم و لازم است تا ظرفیت ما توسط شما درک شود تا با شما مقابله نشود و من بارها به دبیران مجامع جوانان و دانشجویی گفتم دبیران باید طوری در استان‎ها رفتار کنند که کارشناسان احساس ضعف و ناتوانی نسبت به اعضا نداشته باشند. در مقطعی است که مجامع احتیاج بیشتری به مراقبت دارد.

وی تبیین کرد: شما به عنوان دبیران و اعضای فعال هر کانون باید در بستر و زمینه خودتان کار کنید و اگر در زمینه کارمندی وارد شوید یقین بدانید که موفق نخواهید بود. چرا که در زمینه فعالیت داوطلبانه هویت‎ساز هستید و محل توجه خواهید شد و پس از آن، تمام این مجموعه  ضعیم شماست. از ریاست سازمان جوانان تا معاونین همه در خدمت شما هستیم و باید تلاش کنیم تا بستر حضور برای انجام فعالیت‎های بشر دوستانه فراهم شود و مشتاق اعلام این موارد در این اردوها به شما بودیم.

وی با اشاره به سرعت انتشار اخبار و اطلاعات از طریق ساختار مجامع تصریح کرد: شبکه مجامع در هماهنگی و اطلاع‎رسانی برنامه‎ها موفق عمل کرده است و البته باید تلاش کنیم تا آسیب‎ها را برطرف کنیم تا زمانی که کارشناسان زحمتکش بتوانند با حداقل منابع بهترین خدمت و بستر سازی را فراهم کنند و باید دقت و تلاس کنیم تا مفاهیمی در راستای نقش جوانان در جمعیت بررسی شود. و ریاست جمعیت هلال احمر هم نقش جوانان را همراهی مدیران عامل برای تدوین سند پنج ساله می‎داند و این دیدگاه باید در تمام ادارات تسری پیدا کند اما این تسری احتیاج به صبوری، درایت و اخلاق دارد و امیدوارم که در خدمت بی منتتان به انسان‎ها موفق باشید.

دکتر حبیبی ادامه داد: خدمت بی منت برای رضای خدا خیلی مهم است و اگر رضای خدا را در نظر نگیریم امکان خستگی و دلسرد شدن وجود دارد اما خدمت که برای رضای خدا باشد لذت بخش است حتی اگر ناسپاسی هم ببینید خدا شاهد و ناظر است.

حبیبی با اشاره به نظرات تخصصی هر کارگروه گفت: دبیران مجامع کشوری تمام نظرات خوب شما را جنع‎بندی کرده تا برای ریاست جمعیت و دبیر کل ارسال و مبنای فعالیت‎ها در سازمان جوانان باشد و امسال هم نمایندگان شما طی چندین جلسه در تدوین و برنامه‎ریزی اردوها نقش موثری ایفا کردند تا اردوهای متفاوتی تجربه کنیم و از تمامی افرادی که در مجامع، سازمان، استان میزبان، استان گیلان که یک اردوی جهادی برای آماده‎سازی اردوگاه برپا کردند و کادر اردوگاه که برای برگزاری اردو زحمت کشیدند سپاسگزارم.

دکتر حبیبی با اشاره نشست معاونین امور جوانان به میزبانی ارومیه افزود: در اجلاس معاون سراسر کشور دو موضوع به عنوان محور اصلی نشست مورد توجه است که یکی از آنها گسترش مشارکت جوانان و دیگری بررسی تخصصی مجامع با حضور نمایندگان شما در این نشست و تبادل نظر است.

حبیبی در پایان ضمن تسلیت شهادت فرزند علی ابن موسی الرضا؛ امام جواد(ع) و به اعضا و امام زمان(عج) و شهادت امدادگران زنجان و خراسان شمالی گفت: این امام همام جوان‎ترین امام ما بودند که از خداوند می‎خواهم به حق این امام همه جوانان کشور نظر کند و کمک  کند تا ما بسترساز پیشرفت و توسعه در جامعه باشیم و کمک کنیم همه جوانان از این مواهب انسانی بهرمند شوند و از خدا می خواهم که مسئولین کشورمان به  کمک کنند تا بتوانند برای پیشرفت، بقا و سربلندی کشورمان بسترسازی کنند.

نوشته های مرتبط: