برگزاری دومین دوره «اردوهای دوستی» با حضور 150 دبیر کانون‌های دانش‌آموزی هلال‌احمر؛

معاون دانش آموزی سازمان در اردوهای دوستی: آشنایی با مهارت‌های خودمراقبتی دانش‌آموزان و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی/ ایجاد حلقه‌های «نه به اعتیاد» در اماکن عمومی

معاون پیش‌دبستانی و دانش‌آموزي سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر با اعلام برگزاری اردوهای دوستی دبیران کانون‌های دانش‌آموزی هلال‌احمر، گفت: در این اردوها 150 دبیر کانون‌های دانش‌آموزی با موضوعات مختلفی در حوزه‌های متفاوت پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي، مهارت‌هاي خودمراقبتي دانش آموزان، نحوه فعالیت تشكيلات كانون‌هاي دانش‌آموزي و ... آشنا می‌شوند.

به گزارش برنا، سعید بابایی با اعلام این که دومین دوره اردوهای دوستی (ویژه دبیران کانون‌های دانش‌آموزی) با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر از ۲۲ مرداد آغاز شده است، افزود: این دوره از اردوها با محوریت «نشاط اجتماعی» از ۲۲ تا ۲۴ مرداد برای دختران و از۲۶ تا ۲۸ مرداد برای پسران و به میزبانی هلال‌احمر گلستان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به حضور ۳ تن از دبیران برتر کانون‌های دانش‌آموزی از هر ۲۳ استان در اردوهای دوستی، اظهار کرد: به علاوه از ۸ استان کشور نیز ۶ دانش‌آموز به همراه یک مربی در این اردوها شرکت خواهند کرد.

معاون پیش‌دبستانی و دانش‌آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر با اشاره به برگزاری کارگاه‌های مشترک با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر و دبیرخانه طرح «نماد» در وزارت آموزش و پرورش، عنوان کرد: بر این اساس در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی کارگاه‌های مختلفی چون مهارت‌های خودمراقبتی، کارگاه «اعتیاد، از زاویه ای دیگر»، تشکیل حلقه «نه به اعتیاد» در محوطه تاریخی گنبد قابوس، مسابقات متنوع ورزشی و فکری برگزار خواهد شد.

وی به برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی در اردوهای دوستی چون برگزاری نمازهای جماعت و ادعیه دست جمعی، زیارت مزار یکی از امامزاده‌های استان، برگزاری شب‌های فرهنگی و … اشاره و اظهار کرد: آشنایی با فرهنگ استان گلستان و تدارک بازدید و برنامه های تفریحی در استان چون موسیقی سنتی، زندگی قومیت‌های مختلف استان، صنایع دستی و سوغات استان و … از دیگر برنامه‌های این اردوها است.

بابایی آشنایی با مبانی فعالیت گروهی در قالب تشکیل گروه‌های متشکل از ۳ استان و انتخاب ۱۳ تیم برای  فعالیت در زمان برگزاری اردو، کارگاه آشنایی با مبانی فعالیت گروهی، آشنایی با اصول، اهداف و فعالیت‌های جمعیت، اردوهای کوهپیمایی و جنگل‌نوردی از جمله برنامه های فرهنگی و آشنایی با مکان‌یاب، جهت یابی و نقشه‌خوانی نیز از برنامه‌های آموزشی در اردوهای دوستی است.

وی با اشاره به برگزاری مسابقه «اتاق معما(فرار)» برای نخستین بار در اردوهای دوستی دانش‌آموزی، توضیح داد: این مسابقات که یکی از نوین‌ترین ابزارهای آموزشی در جهان است با عنوان «گنج‌یابی» و با طراحی ۱۳ سناریو برگزار خواهد شد و دانش‌آموزان با بهره‌گیری از تمام اطلاعات دوره آموزشی خود در اردو به گروه‌های ۱۳گانه تقسیم شده و به دنبال گنج پنهان شده در اردوگاه می گردند.

معاون پیش‌دبستانی و دانش‌آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر همچنین با اشاره به برگزاری برنامه‌های دوستدار محیط‌زیست در این اردوها، خاطرنشان کرد: بر این اساس برنامه‌های مرتبطی چون پرهیز از استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی، کارگاه آموزشی آشنایی با انرژی‌های نو، آموزش نحوه افروختن و خاموش کردن آتش در طبیعت و آشنایی دادرسان با ستاره‌ها با همکاری انجمن نجوم در اردوها برگزار خواهد شد.