تقدیر معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از دانش آموزان آماده برای روزهای سخت

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش:دادرسان پیشرو در فعالیت های بشردوستی و کمک رسانی در جامعه می باشند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی؛ معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در مشهد مقدس گفت: تشکل‌ها، فرصت و ظرفیت بسیار خوبی برای دانش‌آموزان است و آموزش و پرورش و جمعیت هلال‌احمر تلاش دارند تا با رشد و گسترش طرح ملی دادرس در سطح مدارس آگاهی و مهارت امدادی دانش آموزان را ارتقا دهند.

دکتر فیض خطاب به حاضران در اختتامیه پنجمین دوره مرحله استانی المپیاد دادرس دختران هلال احمر استان خراسان رضوی گفت: بی شک شما عزیزانی که جمعیت هلال احمر را در این سن کم برای خدمت به همنوع انتخاب کرده اید، در زندگی آتی خود از موثرترین و بهترین آینده سازان این مرز و بوم خواهید بود.

وی ضمن ارج نهادن حضور دختران در کسوت دانش آموزان آماده برای روز های سخت اظهار داشت: فراگیری آموزش های امدادی و بکارگیری این آموزه ها جهت روزهای سخت و بحرانی  بسیار با اهمیت و ارزشمند میباشد و نباید در بین دختر و پسر در این زمینه تفاوتی قائل شویم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که دادرسان حادثه ای ناگوار و تلخ را در زندگی خود تجربه نکنند و این آموزش های امدادی صرفا در حافظه ها ماندگار باشد و در مقام عمل مورد استفاده قرار نگیرد.