حرف های دلانه اعضای شرکت کننده در اردوهای نشاط و امید سازمان جوانان

در مراسم اختتامیه دور اول اردوهای کشوری نشاط و امید کانون های جوانان یکی از اعضای شرکت کننده به نمایندگی سایر جوانان پشت تریبون رفت و حرف های دل دوستان خود بیان کرد. متن این گفتگو را در ادامه می خوانید.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ سلام و‌ عرض ادب دارم خدمت تمام سرپرستان و جوانان عزیز خیر مقدم عرض میکنم خدمت جناب آقای دکتر حبیبی ریاست محترم سازمان جوانان و جناب آقای مهندس گنج کریمی معاونت جوانان و دانشجویی، روزخبرنگار بر رابطین خبری عزیز تبریک می گویم.

بنده به عنوان نماینده ی کاروان های نیکو کاری خدمت شما رسیدم، من یک عضو هستم، یک دانشجوی رشته دامپزشکی، زمانی که وارد این رشته شدم، اساتید  بارها به من گفتند پیشگیری مهم تر از درمان هست؛ گفتند یک دامپزشک خوب کسی هست که  بتواند پیشگیری کند من آمدم اینجا بگویم به عنوان عضوی از سازمان جوانان
‎دغدغه دارم، دغدغه ی فرهنگ برای تمام مردم جهان…

‎من عضو سازمان جوانان آمدم بگویم؛ دوستان، جناب آقای دکتر حبیبی ما باید پیشگیری را ‌در جمعیت مقدم بدایم بر تمام درمان ها، ما زمانی موفق هستیم که  آموزش موفقی داشته باشیم. ما زمانی  می توانیم  شور و‌ نشاط  را به سازمان جوانان تزریق کنیم که یه جوانان اهمیت بدهیم.

‎خیلی از این موارد با وجود مجامع در سطح استان و‌ کشور شروع شده و مثل نشستی که  با حضور آقای حسنی برگزار شد و کلاس خیلی خوبی برگزار کردند کلاسی که موثر هم واقع شد.

‎ما باید برای رسیدن به هدف سازمان در ابتدا کارمندان و سپس داوطلبین را آگاه سازی کنیم، آنها را توجیه کنیم و بارها هفت اصل جمعیت را تکرار کنیم. مشکل اصلی ما آموزش است که از سازمان جوانان جدا شده و تربیت نیرو‌ها در ابتدا باعث پیشگیری از مخاطرات و حوادث و هنجار ها درمقابل  اعضا و‌ سپس مردم جامعه می شود.

‎جناب آقای دکتر ما جوانان با پول یک هلیکوپتری که استارت زدن آن ۱۵میلیون خرج برمیدارد  می توانیم با انجام ده ها فعالیت جان انسان های زیادی را با پیشگیری نجات دهیم.

‎تمام طرح هایی که‌دوستان صحبت می کنند در ابتدا حمایت شما را می طلبد، که این کار با وجود حمایت شما از  مجامع  مشهود است. و دومین مورد بودجه کافی است که لازمه ی هر کاری است.

‎ما از شما در خواست داریم تا جوانان نخبه ی جمعیت رو با مسولین بالا دستی آشنا کنید تا بتوانند موارد مورد نظر رو انتقال بدهند، بتوانند حس، دغدغه و‌ تجربه ی داوطلبانه را ارائه بدهند.

‎جمعیت هلال احمر زمانی در حوادث پیروز است و ‌می تواند قوی عمل کند که پایه ای قوی داشته باشد.یک درخت را ‌فرض کنید! تنومند، بزرگ، پر برگ و میوه؛ خیلی عالیه

‎اما اگر ریشه نداشته باشه با یک باد یا با یک سیل کوچیک پس از مدتی خشک می شود و می افتد.

‎باید تمام مسئولین ما به این برسند که ما جوانانی ها که مدال افتخار امداد بر روی سینه ی ماست، ریشه های تنومند جمعیت هلال احمریم و ماییم که حامی اصلی جمعیت هستیم، زمانی سازمان امداد قوی داریم که سازمان جوانان قوی داشته باشیم.

ما بحران داریم، بحران خاموش، بحرانی که مسئولین به آنها توجه ندارند. مردم مناطق محروم به معنای واقعی محرومند، در روستا های مرزی باید توجه ما به عنوان یک سازمان مردم نهاد و بشردوست بیشتر شود.

آقای دکتر، من به عنوان نماینده ی کاروان های نیکو‌کاری اینجا حضور پیدا کردم، دوستان ما از کمبود بودجه در طرح های نیکوکاری گله مند هستند. ما باید با تامین مالی و پیگیری به صورت مستمر از خیرین کشوری، استانی و شهرستانی با همکاری سازمان داوطلبان و سازمان جوانان، هزینه ی این کاروان ها رو  تامین کنیم.

فعالین طرح های نیکوکاری خواستار تشکیل تیم های تخصصی عمرانی، بهداشتی، آموزشی از‌جوانان و بخصوص دانشجویان هستند. ما باید به صورت تخصصی ارزیابی داشته باشیم، ارزیابی جغرافیایی، فرهنگی و ارزیابی نیاز های درمانی و غذایی و پوشاک در هر منطقه داشته باشیم. باید بتوانیم با تعامل با سازمان داوطلبان، ادارات، ارگان ها و سمن های مربوطه همپوشانی داشته باشیم و از اعضا و امکانات به صورت هماهنگ و‌ یکپارچه استفاده کنیم.

جناب آقای دکتر ما باید سعی کنیم با تامین بودجه معین برای نیازمندان ضمن  کمک در زمینه های درمانی، روانی و حمایتی، برای آنها شغل و حرفه ای ثابت ایجاد کنیم
با فرستادن سفیرانی به مناطق محروم  به عنوان استعدادیاب برای شناسایی کودکان، نوجوانان مستعد در زمینه ی ورزشی، هوشی، درسی و‌ هنری زمینه ی ایجاد محرومیت زدایی را هموار سازیم.

عزیزان ما در کاروانها نیکوکاری در خواست دارند تا با ارائه ی گزارش مشکلات و نیازمندی ها ی مناطق هدف با تامین وسایل ساخت مستند از مناطق، بلندگویی برای آنها در برابر مسئولین باشیم.

حرف بسیار است اما زمان اندک و امید است باپیگیری شما و همکاران شما و لطف جناب دکتر ضیایی و آقای دبیر کل محترم و همکاری ما جوانان تمام مشکلات حل شود و تا بتوانیم جهانی سرشار از صلح و دوستی و بدون محرومت داشته باشیم.