با حضور معاون دانش آموزی سازمان جوانان، المپیاد آماده در استان یزد به اتمام رسید

سوت پایان المپیاد آماده استان یزد با حضور سعید بابایی معاون دانش آموزی سازمان جوانان و مشارکت ده شهرستان استان یزد در دو بخش دختران و پسران زده شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ در اختتامیه المپیاد استانی آماده که به حضور معاون دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر، مدیر عامل استان، حسین زرگر معاون امور جوانان استان سمنان و ناظر مسابقات، معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان، فرماندار شهرستان تفت و دیگر مسئولین برگزار شد، از تیم‌های برتر تقدیر شد.

سعید بابایی در اختتامیه این مسابقات، هدف را آموزش هر بیشتر و بهتر دانش آموزان دانست و اعلام کرد هر چه بیشتر دانش آموزان در قالب طرح دادرس در سطح استان‌ها آموزش ببیند این طرح موفق‌تر خواهد بود.

معاون دانش آموزی سازمان جوانان هم چنین تاکید کرد دادرسان هلال احمری بعد از اتمام طرح، نباید ارتباط خود را با هلال احمر قطع کنند و به کارشناسان هلال احمر تاکید کرد که بایستی از ظرفیت ایجاد شده در بین این دانش آموزان، برای برگزاری هر چه بهتر طرح دادرس در سال‌های آتی استفاده کرده و هم چنین به توانمندی کانون‌های دانش آموزی کمک کنند.

گفتنی است، طرح دادرس استان یزد در ۹۴ مدرسه استان اجرا شد و در قالب این طرح ۳۹۲۳ دانش آموز در قالب ۴۸ تیم دختران و ۳۱ تیم پسران آموزش دیده و تیم‌های برتر هر ناحیه آموزش پرورش و شهرستان به المپیاد استانی آماده راه پیدا کردند.

در پایان رقابت‌ها و در بخش خواهران تیم‌های ناحیه دو شهرستان یزد، ناحیه یک شهرستان یزد و ابرکوه رتبه‌های اول تا سوم و در بخش برادران تیم‌های بافق، میبد یزد رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند. هم چنین در بخش جام بشردوستی تیم خواهران بافق و برادران تفت حائز رتبه شدند.