تمرین مهربانی و بشردوستی در المپیاد آماده استان اصفهان/ ۴۰۰ دانش آموز آماده در روزهای سخت به رقابت پرداختند

مرحله استانی پنجمین المپیاد آماده دانش آموزان هلال احمری استان اصفهان در بخش خواهران با حضور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان و ناظر سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به میزبانی جمعیت هلال احمر شهرستان نجف آباد برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛ حیدر علی خانبازی با اعلام این خبر اظهار داشت: دانش آموزان خواهر عضو هلال احمر پس ازگذراندن آموزشهای طر ح ملی دادرس (دانش آموز آماده درروزهای سخت) در مسابقات آماده (المپیاد مهارتهای امدادی دادرسان هلال احمری) به رقابت پرداختند.۴

وی با اشاره به اجرای طرح دادرس در سطح مدارس منتخب در سراسر استان افزود : مرحله استانی پنجمین المپیاد آماده پس از انجام مرحله شهرستانی، در بخش خواهران در روز یکشنبه ۲۵ تیر۹۶ با همکاری اداره کل آموزش وپرورش استان در مرکز آموزش های تخصصی امداد و نجات نجف آباد با حضور تیم های منتخب مرحله شهرستانی برگزار شد.

خانبازی با تاکید بر آموزش های امدادی دانش آموزان در قالب تیم های ۱۴ نفره دادرس در سطح مدارس، گفت: تیم های شرکت کننده در مرحله استانی پنجمین المپیاد آماده در بخش های ارزیابی و کنترل علایم حیاتی، احیای قلبی ریوی، خون ریزی و پانسمان و بانداژ، شکستگی وآتل بندی، اسکان اضطراری، پناه گیری وخروج ایمن، اطفای حریق،حمل بک برد به روی دست و حمل مصدوم(گروهی) در حال به رقابت پرداختند.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان اصفهان در ادامه تصریح کرد: هدف از انجام المپیاد آماده، افزایش سطح ایمنی و کاهش خطر پذیری مدارس کشور با تکیه بر تربیت تیم های دانش آموزی آماده برای مقابله باحوادث، توسعه وترویج ظرفیتهای خود امدادی در میان دانش آموزان، ساماندهی تیم های اولیه مدیریت بحران مبتنی بر دانش آموزان آموزش دیده توانمند و برخوردار از مهارتهای کار گروهی است.

وی با اشاره به برگزاری این مسابقات در مراحل شهرستانی، استانی و کشوری گفت: نفرات برگزیده این مسابقات در دو گروه دختران و پسران در مسابقات کشوری شرکت خواهند کرد.

خانبازی در ادامه ضمن قدردانی از حضور تمامی تیم های شرکت کننده در این المپیاد استانی خاطرنشان کرد: در پایان رقابت های بخش خواهران تیم های دادرس شهرستان های نجف آباد، شهرضا و اصفهان به ترتیب رتبه های اول تا سوم شدند و تیم دادرس جمعیت هلال احمر بادرود نیز بعنوان تیم منتخب بخش بشردوستی معرفی شد.

گفتنی است، مرحله استانی پنجمین المپیاد آماده در بخش برادران ، در روز سه شنبه بیست و هفتم تیرماه به برگزار خواهد شد.

 طرح دادرس الگویی مناسب برای دستیابی به یک جامعه ایمن و تاب آور در برابر حوادث می باشد

دکتر مومنی در آیین اختتامیه پنجمین دوره اﻟﻤﭙﯿﺎد استانی آﻣﺎده خواهران که با حضور تیم های شرکت کننده از سراسر شعب استان در روز یکشنبه بیست و پنجم تیرماه در مرکز آموزش های تخصصی امداد و نجات هلال احمر نجف آباد برگزار شد ،در سخنانی کوتاه با اشاره به اهمیت و ضرورت آموزش های امدادی برای دانش آموزان در مدارس اظهار داشت: این آموزش ها باعث می شود در شرایط اضطراری و بحرانها بتوانید به دیگران و افراد آسیب دیده و نیازمند کمک کنید و در حقیقت این مسابقات فرصت مناسبی برای افزایش انگیزه های یادگیری مباحث امدادی و به کار بستن آنهاست.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان در جمع دانش آموزان عضو تیم های دادرس شهرستان های استان افزود: شما نوجوانان عضو جمعیت هلال احمر به عنوان دانش آموزان آماده در روزهای سخت، پرچمدار بشردوستی و فرهنگ کمک به دیگران و ساری و جاری کردن نیکوکاری و اشاعه آن با تاسی از سیره ائمه معصومین علیهم السلام هستید و این هم برای شما و هم برای جمعیت هلال احمر فرصتی مغتنم است.

دکتر مومنی در پایان سخنان خود با بیان اینکه طرح دادرس الگویی مناسب برای دستیابی به یک جامعه ایمن و تاب آور در برابر حوادث می باشد، از زحمات و تلاش های برگزار کنندگان این المپیاد به ویژه همکاری مطلوب اداره کل آموزش و پرورش در زمینه اجرای این طرح و برگزاری مسابقات قدردانی کرد.

گفتنی است، در رقابت های بخش خواهران تیم های دادرس استان اصفهان، شهرستان های نجف آباد ، شهرضا و اصفهان به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب و تیم دادرس جمعیت هلال احمر بادرود نیز به عنوان تیم منتخب بخش بشردوستی معرفی شد.