جلسه توجیهی اجرای طرح ملی پیمان در جمعیت هلال احمر شهرستان تفت

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان تفت از برگزاری جلسه توجیهی اجرای طرح ملی پیمان با حضور سرگروه ها خبر داد.

به گزارش رابط خبری سازمان جوانان در استان یزد؛ جلیل کهدویی رییس جمعیت هلال احمر شهرستان تفت اظهار داشت: جلسه هماهنگی و توجیهی سرگروه های طرح ملی پیمان (پیشگیری موثر از اعتیاد جهت ایجاد نشاط اجتماعی) در محل جمعیت هلال احمر شهرستان برگزار شد.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان تفت گفت: اعضا به صورت تداوم دربرنامه های پیشگیرانه درحوزه آسیب های اجتمای وهمچنین درراستای توانمند سازی سرگروه های طرح ملی پیمان درکلیه برنامه های مرتبط با اعتیاد وآسیب های اجتماعی ازاین اعضا استفاده نمایند.

کهدویی بیان داشت: باید در این زمینه برنامه‌ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داشت تا اقشار مختلف جامعه در این مقوله آگاهی‌های لازم را داشته باشند.

کارشناس امور جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان تفت که نیز در این جلسه حضور داشت، افزود: یکی از اهداف این طرح افزایش خود مراقبتی و کاهش گرایش به اعتیاد در نوجوانان و جوانان و تغییر نگرش و تقویت رفتارهای محافظت کننده از طریق تاثیرگذاری بر جنبه‌های شناختی عاطفی و رفتار آنان است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح، نقطه آغاز جریانی در جهت دوری جوانان و نوجوانان از آسیب‌های اجتماعی ازجمله اعتیاد به موادمخدر است. جذب یک جوان در هلال‌احمر تلاش در جهت کم‌کردن آسیب‌های اجتماعی است و این موضوع اهمیت بسیار بالایی دارد.