برگزاری کارگاه آموزشی حجاب و عفاف در شهرستان تسوج

رئیس جمعیت هلال احمرتسوج از برگزاری کارگاه آموزشی ویژه اعضای هلال احمر این شهرستان به مناسبت هفته ملی عفاف و حجاب با بعد روانی، اجتماعی و نشاط و تحکیم خانواده آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی؛ علیرضا داغستانی رئیس جمعیت هلال احمر تسوج گفت: حجاب نقش مهمی در تحکیم و امنیت خانواده ها دارد و دختران ما باید در اجرای این فریضه مهم الهی کوشا باشند.

داغستانی با اشاره به اینکه حجاب فقط مختص یک گروه خاص نیست و همه باید خود را در برابر این ارزش مسئول بدانند گفت: هدف از برگزاری این کلاس  این بود که جوانان ما در هر رشته‌ای که هستند خود را نیز مسئول و موظف بدانند و حداقل چند دقیقه ای هم که شده در کنار تدریس در ارتباط با این ارزش بحث و تبادل نظر شود چرا که تاثیرپذیری این ارزش از طریق قشر فرهیخته برای نسل جوان بیشتر است.

وی بیان کرد: در این کارگاه آموزشی که ۳۰  نفر از اعضاء خواهر حضور داشتند کارشناس قرآنی شهرستان خانم اکبری به سخنرانی پیرامون عفاف و حجاب پرداخت و از اعضاء خواست با حفظ حجاب گوهر وجودی خود را حفظ نمایند و در پایان این کارگاه از خواهران که از پوشش چادر به عنوان حجاب برتر استفاده می نمایند هدایایی از طرف این جمعیت به آنها اهدا گردید.