گزارشی از فعالیت های جوانان هلال احمر استان کرمان در هفته حجاب و عفاف

حجاب همواره بخشی عمده از رسالت انبیاء و اولیاء ادیان و علما بوده است به طوری که یکی از وظایف علمای دین و جامعه مقوله عفاف است. اساس اسلام سعادت و نجات آدمی است و باورهای دینی و احکام اخلاقی و فقهی در احکام الهی مربوط به پوشش زن نیز با این فلسفه و حکمت حکیمانه صادر شده است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ اهمیت حجاب و پوشش اسلامی تا جایی است که خداوند متعال در بسیاری از سوره های قرآن از آن به عنوان یک ضرورت یاد می کند و آن را حافظ انسان در برابر بسیاری از بیماریهای جسمی و روانی می داند از نظر اسلام حجاب فقط اختصاص به زن ندارد بلکه نوعی پرده است که در روابط میان زن و مرد وجود دارد.

اعضای جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمان به منظور پاسداشت اندیشه و گرامیداشت شهدای فاجعه مسجد گوهرشاد و سایر شهدای مسیر عفاف و حجاب و بنیان خانواده ایرانی اسلامی و مقابله با تهاجم فرهنگی، با اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی هفته عفاف و حجاب را گرامی داشتند.

از برگزاری همایش پیاده روی تا برپایی کارگاه آشنایی با فرهنگ عفاف و حجاب در شهرستان بردسیر

رییس جمعیت هلال احمرشهرستان بردسیر بیان کرد: کارگاه آموزشی با عنوان عفاف و حجاب،  بهداشت و سلامت و نشاط اجتماعی برگزار  در محل جمعیت هلال احمر بردسیر برگزار شد.

موسی فخرآبادی گفت: اعضای جوانان در این کارگاه از تاثیر حجاب و عفاف در بعد روانی، اجتماعی، نشاط و تحکیم خانواده آشنا شدند.

وی با اشاره به اینکه حجاب نقش مهمی در تحکیم و امنیت خانواده ها دارد و امروزه جوانان باید در اجرای این فریضه الهی کوشا باشند، خاطر نشان کرد: اعضای کانون جوانان خواهر در همایش پیاده روی  به مناسبت هفته عفاف و حجاب شرکت کردند.

فخرآبادی تصریح کرد: نهادینه سازی، گسترش و حفظ فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه اسلامی نیازمند حرکت گروهی، پویا و هدفمند است که نیاز به تلاش نهادهای دولتی و مردم همراه با تعامل و همدلی است.

اعضای هلال احمر رفسنجان با نقش حجاب و عفاف در تحکیم خانواده آشنا شدند

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان رفسنجان با اشاره به فرهنگ حجاب در جامعه بیان کرد: برای ایجاد فرهنگ حجاب و پوشش مناسب در جامعه، باید ابتدا پایه های اعتقادی و بینش افراد را نسبت به این موضوع، محکم کنیم.

ابراهیم بابایی ادامه داد: جلسه پرسش و پاسخ جهت اعضای خواهر در محل این جمعیت و با دعوت از کارشناس قرآنی و مدرس حوزه برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه اعضا با مسئله رابطه حجاب و عفاف با امنیت اخلاقی و روانی جامعه، نقش حجاب و عفاف در روابط خانوادگی و پیشرفت زنان و حدود حجاب و چرایی انتخاب چادر به عنوان حجاب برتر آشنا شدند.

هفته حجاب و عفاف در شهرستان انار

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان انار بیان کرد: به مناسبت هفته حجاب و عفاف برنامه ورزشی پیاده روی با حضور جمعی از مسئولین و بانوان این شهرستان برگزار شد.

محمود بهشتی نیا گفت: اعضای جوانان هلال احمر نیز در این مراسم با هدف حفظ پوشش و حجاب اسلامی مسیر پارک بانوان تا امامزاده محمد صالح (ع) این شهر را پیاده روی کردند.

وی خاطر نشان کرد: در حاشیه این مراسم اعضای جوانان با برپایی ایستگاه سلامت، تست فشارخون و قند مراجعه کننده کنندگان به این چادر را اندازه گیری کردند.

لازم به ذکر است این مراسم با اجرای برنامه های فرهنگی، حرکات ورزشی و اهداء جوایز به قید قرعه به شرکت کنندگان به پایان رسید.

از دیدار جوانان راین در  هفته حجاب با امام جمعه تا بازدید رئیس کمیسیون اقتصاد در مجلس از نمایشگاه عفاف و حجاب

رییس جمعیت هلال احمر شهر راین با اشاره به بازدید رییس کمیسیون اقتصاد در مجلس از نمایشگاه عفاف و حجاب جمعیت هلال احمر راین خبر داد و افزود: به همت اعضای جوانان این جمعیت، نمایشگاه عفاف و حجاب در مسیر  پیاده روی برپا شد که در این مراسم محمد رضا پور ابراهیمی نمایند مردم شهرستان های کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با حضور در این مراسم از نمایشگاه عفاف و حجاب جمعیت هلال احمر راین بازدید کرد.

کامبیز محمدی در حاشیه این نمایشگاه، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب را از ضروریات فرهنگی بانوان دانست و عنوان کرد: حجاب و عفاف یک باور اعتقادی و بینش و معرفت اسلامی است و ما باید زنان را به آن درجه از معرفت اسلامی برسانیم که حجاب را وظیفه شرعی خود بدانند.

وی ضمن تشکر از اعضای جوانان در جهت برپایی این نمایشگاه افزود: عفاف و حجاب نخستین مسئله ای است که به عنوان نماد فرد مسلمان در جهان مطرح است و یک خواسته الهی برای پاک زیستن است و نمی توان با آن به صورت سلیقه ای برخورد کرد.

رییس جمعیت هلال احمر راین در پایان از دیدار اعضای جوانان، کارکنان، نجاتگران این جمعیت با امام جمعه شهر راین خبر داد و افزود: در این دیدار امام جمعه راین با اشاره به نقش زن در جامعه، موضوعاتی نیز در خصوص حفظ حجاب و تاثیر آن در سربلندی خانواده و جامعه بیان کرد.

کامبیز محمدی خاطر نشان کرد: اعضای جوانان در این دیدار از امام جمعه نیز هدیه ای به رسم یادبود دریافت کردند.

تهیه و تنظیم: فاطمه پاکسرشت رابط خبری سازمان جوانان در استان کرمان