با حضور معاون دانش آموزی سازمان؛ مرحله استانی پنجمین دوره المپیاد آماده در استان سیستان و بلوچستان آغاز شد

مرحله استانی پنجمین دوره المپیاد آماده با حضور معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان و معاون امور جوانان استان تهران به عنوان ناظر مسابقات، با شرکت بیش از 154 نفر از دانش آموزان دادرس در اردوگاه فاطمه الزهرا(س) زاهدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان؛ علیرضامیری معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان گفت: برگزاری این دوره از المپیاد آماده با حضور منتخبین مرحله شهرستانی که شامل ۱۱تیم ۱۴ نفره از دانش آموزان خواهر به همراه سرپرست و مربی اعزامی از آموزش و پرورش شهرستان های زاهدان،زابل، زهک، هیرمند، خاش،دلگان،سیب و سوران، سراوان، نیکشهر، ایرانشهر، سرباز برگزار شد.

میری افزود: پنجمین دوره المپیاد آماده (دانش آموز آماده در روزهای سخت) در رشته های امدادی ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، خونریزی و پانسمان و بانداژ، شکستگی و آتل بندی، اسکان اضطراری، پناهگیری و خروج ایمن، آزمون کتبی، اطفا حریق، حمل مصدوم و حمل بک برد بر روی دست، با شرکت بیش از ۱۵۴ نفر دادرسان خواهر و ۸ نفر از داوران استانی و کشوری بمدت ۲ روز در اردوگاه اردوگاه فاطمه الزهرا(س) با همکاری آموزش و پرورش زاهدان برگزار شد.

سعید بابایی معاون دانش‌آموزی سازمان جوانان هلال احمر نیز ضمن بازدید از روند اجرای پنجمین دوره المپیاد آماده مرحله استانی هدف اصلی این مسابقات را یادگیری و انتقال مفاهیم به خانواده ها عنوان کرد.

وی ادامه داد: در مواقع بحران، دانش آموزان می توانند تازمان رسیدن نیروهای امدادی  نقش آفرینی کرده و خود و خانواده خود را نجات دهند.

بابایی تصریح کرد: دادرسان به عنوان سفیران صلح ودوستی در مدرسه، خانواده و جامعه می باشند که می توانند با فعالیت های بشردوستانه در هر جامعه ای بدون غرض و تبعیض خدمات بشردوستی از نوعی که صلیب سرخ و هلال‌احمر انجام می‌دهد را ترویج کنند.