گزارش رئیس سازمان جوانان به کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی: بزرگترین سرمایه جمعیت، اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر است

دکتر مسعود حبیبی به همراه دبیرکل و معاون پارلمانی جمعیت هلال احمر با حضور در جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس به عنوان یکی از متولیان دستگاه های عضو شورای اجتماعی کشور به ارائه گزارش پرداخت.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ در جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس با موضوع طرح تقسیم کار ملی برای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی، رئیس سازمان جوانان به همراه مسئولان سایر دستگاه های مختلف و وزارت کشور با بعنوان متولی شورای اجتماعی طرح تقسیم کار ملی با ارائه گزارش، به تشریح فعالیت های حوزه خود پرداختند.

در این جلسه، دکتر مسعود حبیبی با اشاره به اینکه بزرگترین سرمایه جمعیت، اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر است اظهار کرد: ما در حوزه آسیب های اجتماعی با تکیه به جوانان و داوطلبان و بهرمندی از پتانسیل آنان حرکت کرده ایم.

وی با تاکید بر اهمیت فعالیت های اعضای سازمان جوانان هلال احمر در کانون های متنوع تصریح کرد: اعضای کانون غنچه های هلال از جهت نقش پذیری و تربیت و آموزش در این دوران و کانون های دانش آموزی با اجرای طرح های ملی همچون طرح دادرس و گفتگوی بشردوستی و … نقش موثری در جامعه ایفا می کنند.

حبیبی در ادامه با بیان اینکه اجرای طرح اوقات فراغت با عنوان “شوق رویش” از دیگر برنامه های سازمان جوانان است، به معرفی مجمع کانون ها جوانان و دانشجویی و همچنین طرح های پیمان، اردوهای امید و نشاط پرداخت و افزود: تلاش ما در سازمان جوانان برای تحقق مسئولیت پذیری در اعضا و پاسخگویی در خصوص مسئولیت هایی که به آنها واگذار شده و هویت بخشی به جوانان بعنوان مهم ترین عوامل در پیشگیری از آسیب های اجتماعی و افزایش ظرفیت اجتماعی آنها است.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ایران با بیان اینکه همسالان و همتایان در اثرپذیری جوانان نقش بزرگی را ایفا می کنند، و بهره مندی  از این ظرفیت در پیشگیری از آسیب های اجتماعی مفید فایده است. اضافه کرد: در جمعیت با توجه به تاکید مقام معظم رهبری به این موضوع و توجه و اهتمام رییس جمعیت، ستاد راهبردی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی با حضور معاونان جمعیت در ستاد جمعیت هلال احمر تشکیل شده است.