با شرکت بیش از ۷۰۰ نفر دانش آموز؛ مرحله استانی پنجمین دوره المپیاد آماده طرح ملی دادرس در اردوگاه الغدیر تبریز آغاز شد

مرحله استانی پنجمین دوره المپیاد آماده طرح ملی دادرس، با شرکت بیش از 700 نفراز دانش آموز دختر و پسر در اردوگاه الغدیر تبریز آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی؛ در آیین افتتاحیه این المپیاد، سعید کنعانی مدیر عامل هلال احمر استان با اشاره به  اهمیت طرح ملی دادرس گفت: سال گذشته تعداد تیم های شرکت کننده در این طرح ۱۲ تیم خواهر و ۱۲ تیم برادر بود که امسال این تعداد با ۵۰ در صد افزایش به ۲۴ تیم پسر و ۲۴ تیم دختر ارتقا یافته است.

وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر در امر برگزاری المپیاد دادرس علاوه بر آموزش و حفظ آمادگی دانش آموزان اهداف بزرگی را دنبال می کند و دانش آموزان می توانند در همه احوال منادی پیام صلح و بشر دوستی هلال احمر باشند و به همین علت در کنار المپیاد دادرس جام بشر دوستی نیز برگزار می شود.

کنعانی افزود : پنجمین دوره المپیاد آماده “طرح دادرس” (دانش آموز آماده در روزهای سخت) در رشته های امدادی “ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، خونریزی و پانسمان و بانداژ، شکستگی و آتل بندی، اسکان اضطراری، پناهگیری و خروج ایمن، آزمون کتبی، اطفا حریق، حمل مصدوم و حمل بکبرد بر روی دست، با شرکت بیش از ۷۰۰ نفر از دانش آموزان دختر و پسر بمدت ۲ روز در اردوگاه الغدیر – فتح آباد تبریز با همکاری هلال احمر و آموزش و پرورش برگزار می گردد و تیم های منتخب به مرحله کشوری راه می یابند.

جعفر پاشایی مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی هم در این مراسم با تقدیر از تلاشهای هلال احمر در مدارس گفت :طرح دادرس یک اقدام مشترک بین هلال احمر و اموزش و پرو رش با هدایت مدیریت بحران استان در میان دانش آموزان اجرا می شود.

وی ادامه داد: امروز یکی از اقدامات موثر در حوزه کمک به همنوعان نهادینه سازی و تعمیق فرهنگ نوعدوستی است که برگزاری طرح المپیاد دانش آموزی نقش مهمی  در این زمینه دارد

پاشایی افزود: در استان آذربایجان شرقی در سایه اتحاد و همدلی مسئولان و مردم، دستگاههای امدادرسان در مهار بحرانها از قبیل سیل و زلزله بسیار موفق عمل کرده اند.

سعید بابایی معاون دانش‌آموزی سازمان جوانان هلال احمر :طرح ملی المپیاد دادرس  امسال با شرکت بیش از ۴۰۰ هزار دانش آموز در ۸ هزار مدرسه در سطح کشوبرگزار می گردد.

وی ادامه داد: فراگیری آموزش های امدادی برای تمامی آحاد جامعه ضرورت داشته و برای دانش آموزان هم از اهمیت خاصی برخوردار است.

بابایی تصریح کرد: در مواقع بحران  ،دانش آموزان می توانند تازمان رسیدن نیروهای امدادی  درذ لحظات طلایی حادثه نقش آفرینی کرده و خود و خانواده خود را نجات دهند.

ساعی مدیر کل بحران استان آذربایجان شرقی هم در آیین افتتاحیه این طرح گفت: دانش آموزان با فراگیری  دوره های مختلف امدادی در قالب طرح دادرس می توانند در زمان وقوع حوادث کمک شایانی به مصدومان بکنند.

وی اظهار داشت: قرن ۲۰۰۰ قرن بحرانها نامیده شده ودر کشور ما و استان ما بحث بحران آب خیلی مهم است و ما از دانش آموزان می خواهیم در خصوص صرفه جویی در مصرف آب در مدارس و خانه های خود جوانب لازم را رعایت و  سایر افراد هم را به رعایت آن دعوت کنند.

گفتنی است: مرحله استانی پنجمین دوره المپیاد آماده طرح ملی دادرس،با شرکت بیش از ۷۰۰ نفراز  دانش آموز دختر و پسر بمدت ۲ روز در روز های چهارشنبه و پنجشنبه این هفته در اردوگاه الغدیر – فتح آباد تبریز با همکاری هلال احمر و آموزش و پرورش برگزار می گردد.