- سازمان جوانان جمعیت هلال احمر - http://rcsy.ir -

گزارش//از شرق تا غرب هرمزگان زیر چتر فعالیت های جوانان هلال احمر

به گزارش روابط عمومی معاونت امورجوانان جمعیت هلال احمراستان هرمزگان، هرمزگان دیاری است از جوانانی بشردوست که در زمان کوتاه نه تنها خود رادر استان مطرح می کنند بلکه باعث طنین انداز شدن نام هرمزگان در کشور هم می شوند آنان جوانانی کم سن و سال اما با اراده قوی و کوشش بالا هستند جوانانی که توانستند دراین چند سال باعث ترقی ورشد چشمگیر فعالیت های بشردوستانه وداوطلبانه در استان هرمزگان باشند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمراستان هرمزگان درنشتی خبری با اصحاب رسانه این استان بیان کرد:  سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در سال ۱۳۶۷ تشکیل شد، این سازمان از طریق فعالیت‌های بشردوستانه، آموزشی، امدادی و فرهنگی به عنوان درگاه ورودی افراد به جمعیت هلال احمر، توانمندی‌های امدادی و شاخص‌های سلامت جسمی، معنوی و اجتماعی اعضای خود را برای تربیت جوانانی توانمند با روحیه بشردوستی و نوع دوستی به کار می‌گیرد.

سحر رفیعی بندری تصریح کرد: در درون سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برنامه ریزی های گام به گام با در نظر گرفتن معیارها و شاخص های مناسب در راستای ساماندهی جوانان و تربیت آنان تدوین شده است که این نوع تدوین سازی و برنامه ریزی از دوران کودکی تا نوجوانی وجوانی سازمان جوانان هلال احمر را از دیگر سازمان های حوزه جوانان متمایز کرده است زیرا این سازمان در هر مقطع زمانی برنامه وهدف خاص دارد.

وی افزود: سازمان جوانان هلال احمربا توجه به حضور در مهدهای کودک، مدارس،مراکزشهرها، روستاها و دانشگاه ها  که شامل بخش های ارزشمند جامعه هستند حضوری فعال دارد.

معاون امورجوانان جمعیت هلال احمراستان هرمزگان اضافه کرد: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر یکی از سازمان های حوزه جوانان است که همیشه می کوشد در زمینه های مختلف برنامه ریزی های جامعی را برای جوانان داشته باشد که عضویت بیش از یک میلیون جوان ایرانی، افتتاح هزاران کانون جوانان در سطح کشور، کسب افتخارات و عناوین مختلف، گواه براین ادعاست.

رفیعی بندری اظهارکرد: دستیابی به توسعه پایدار و موثر از مولفه هایی است که امروزه در برنامه ریزی های خرد و کلان هر کشوری جایگاه ویژه ای دارد.

وی تصریح کرد: جوانان بشردوست استان هرمزگان همیشه ودرطول سالها کوشیده اند با انجام فعالیت های داوطلبانه، بشردوستانه، عام المنفعه، خیرخواهانه، امدادی و… نقش بسزایی در تحقق اهداف سازمان جوانان بردارند.

معاون امورجوانان جمعیت هلال احمراستان هرمزگان در گوشه ای از سخنان خود با اشاره به نبود کارشناس جوانان در شعب جمعیت هلال احمر سراسر استان هرمزگان بیان کرد: نبود نیرو در شعب استان هرمزگان بعنوان کارشناس جوانان مانع از انجام فعالیت های این حوزه نشده است و با در نظر گرفتن امر مهم تربیت جوانان بعنوان رهبران آینده در شعب فاقد کارشناس جوانان امورات انجام فعالیت های این حوزه رابه خود جوانان داوطلب واگذار نموده، که هم اکنون در سیزده شعبه استان مدیریت، برنامه ریزی واجرای برنامه های حوزه جوانان برعهده خود جوانان داوطلب است که این امر کمک می کند جوانان استان هرمزگان بعنوان مدیران آینده تربیت شوند.

سحررفیعی بندری خاطرنشان کرد: آموزش از جایگاه ویژه ای برخوردار است زیرا ارتقای دانش، تغیر نگرش و بالا بردن مهارت از نقاط قوت آموزش است در همین خصوص آموزش در جمعیت هلال احمر یکی از قسمت های مهم و اساسی است.

وی ادامه داد: در کانون های جوانان هرساله کارگاه و دوره آموزشی ویژه رده های سنی مختلف در مهدهای کودک، مدارس، دانشگاه ها، روستاها و شهرها برگزار می شود و می توان طرح ملی دادرس را یکی از طرح های موفق سازمان جوانان در حوزه آموزش نام برد طرحی که هر ساله با آموزش دانش آموزان متعدد می کوشد نقش تاثییر گذاری در آموزش ایفا نماید.

معاون امورجوانان جمعیت هلال احمراستان هرمزگان گفت: حوزه جوانان جمعیت هلال احمر علاوه بر برگزاری دوره های آموزشی امدادی در حوزه آسیب های اجتماعی هم فعالیت های ارزشمندی را انجام داده است .

رفیعی بندری افزود: برگزاری طرح ملی پیمان، برگزاری دوره های متعدد با همکاری یونیسف ودبیرخانه مواد مخدر وآموزش هزاران نفر از جوانان برای انتقال پیام های ارزشی و مفاهیم آموزشی به همسانان وعموم مردم می کوشد در بخش آسیب های اجتماعی هم نقش ارزشمندی را ایفا نماید

عضو شورای معاونین جمعیت هلال احمر استان هرمزگان اظهارکرد: درسطح استان هرمزگان نیز با تربیت بیش از ۲۰۰ نفر از جوانان سراسر استان بعنوان مربی پیشگیری از اعتیاد و پخش آنان در سراسر استان با هدف انتقال مطالب در طول سال می کوشد تا با آگاه سازی جامعه به پیشگیری از اعتیاد کمک کند.

ایشان در ادامه با تاکید بر توانمندی جوانان هرمزگان تاکید کردند: جوانان هلال احمر هرمزگان توانمندترین اعضای سازمان جوانان هستند و این مسئله را همیشه به اثبات رسانده اند.

سحر رفیعی بندری اضافه کرد: بشردوستی عبارتست از اصول اخلاقی که مرتبط با نیکوکاری، مهربانی، همدردی نسبت به همه مردم جهان است مفهومی که قدمتی به طول تاریخ دارد و عمر سازمان جوانان دارد.

معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر استان هرمزگان تاکیدکرد: امروز سازمان جوانان پس از گذر سال ها و تغییر عناوین متعدد در مجموعه خود، با تکیه برسالیان دراز خدمت و سابقه درخشان در قالب هزاران کانون جوانان در نقاط مختلف کشور از غنچه های نونهال تا دانشجویان دانشگاه ها، مدارس، شهرها و روستاها سهم به سزایی در تربیت و ساماندهی جوانان ایفا کرده است.

وی تصریح کرد: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به عنوان قدیمی ترین تشکل فعال در امور جوانان در حال حاضر به عنوان یکی از قویترین نهادهای مرتبط با جوانان درسطح کشوراست. سازمانی که همیشه خودرا در مقابل فرزندان ایران اسلامی مسئول دانسته و همیشه در تکاپوی آن است که بستر مناسبی برای فعالیت و خدمت جوانان فراهم کند.

معاون امورجوانان جمعیت هلال احمراستان هرمزگان با اشاره به فعالیت های این حوزه در ایام تابستان گفت : هر ساله سازمان جوانان هلال‌احمر تابستانی پر از کار و نشاط را همراه با جوانان سپری می‌کند؛ همزمان با آغاز طرح‌های تابستانی اوقات فراغت، موج گسترده برنامه‌های متنوع در سازمان جوانان هلال‌احمر با اجرای برنامه‌های مختلف در سراسر کشور واستان هرمزگان  شتابی مضاعف خواهد گرفت و در این ایام، سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر همچون گذشته، پیشگام در اجرای انواع برنامه‌های آموزشی و فرهنگی با محوریت اعضای جوان است تا بهترین اوقات را در محیطی سرشار از نشاط و امید برای جوانان ایران زمین رقم زند

رفیعی بندری اظهارکرد: جوانان هلال احمرهرمزگان باهدف تلاش برای تسکین دردهای انسانها، تلاش برای تامین سلامت انسانها، تلاش برای تامین کرامت انسان وتلاش برای ایجاد صلح و دوستی میان انسان ها در طول سال برنامه متعددی را انجام خواهند داد.

معاون امورجوانان جمعیت هلال احمرهرمزگان گذری هم برطرح های سازمان جوانان در طول سال داشت وبیان کرد: طرح ملی مسافرین نوروزی، طرح ملی پیمان،طرح ملی دادرس،اردوهای نشاط وامید،شوق رویش،ماه نشان،نه به اعتیاد،رفاقت مهر،المپیاد فرهنگی ورزشی،قدمگاه عشق،آفتابگردان،المپیادجوانه،طرح سحر،محله عاری از اعتیاد،دست های مهربان،جشنواره قرآنی،دوره های توان افزایی،راهیان نور،نهضت سبز،حسات دوباره ،فعالیت های نیکوکارانه و برنامه های ابتکاری مختلف که در طول سال توسط جوانان جمعیت هلال احمر در کانون های مختلف برگزار می شود.

برگزاری هزاران فعالیت و برنامه های متعدد، کسب افتخارات فراوان در طول این سال ها، سازمان جوانان هلال احمر را به سازمان نخست کشور در حوزه جوانان تبدیل کرده است

و امروز سازمان جوانان با کسب تخصص و تجربه های ارزشمند، به عنوان یک سازمان توسعه یافته می کوشد تا به قلعه های رفیع خدمت صعود کرده و به اهداف کلان و در دستور کار جمعیت دست یابد.

تهیه و تنظیم: مهرداد احمدی رابط خبری سازمان جوانان در استان هرمزگان