کارگاه های دوره ی تکمیلی پیشگیری اولیه از اعتیاد در استان ایلام افتتاح شد

افتتاح کارگاه های دوره ی تکمیلی پیشگیری اولیه از اعتیاد در جمعیت هلال احمر استان ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام؛ کارگاه های دوره ی تکمیلی پیشگیری اولیه از اعتیاد با حضور مدیرعامل، معاون امور جوانان و شورای معاونین هلال احمر و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استانداری ایلام، معاونین آموزش و پرورش، بهزیستی،کمیته امام خمینی ره و ورزش و جوانان استان ایلام مراسم افتتاحیه دوره ی مذکور جهت تعداد ۸۰ نفر از اعضا جوانان برگزار شد.

برپایه این گزارش، مراسم با تلاوت کلام وحی و سرود ملی و پخش تیزر طرح ملی پیمان آغاز شد، سپس مدیرعامل جمعیت استان ضمن خیرمقدم به مدعوین و اعضا جوانان به اهداف و سیاست های جمعیت و ستاد مبارزه با مواد مخدر پرداخت و در راستای نشاط اجتماعی به طرح ملی پیمان اشاره  کرد و از اجرای مرحله ی دوم این طرح در سطح استان گزارشی ارائه کرد.

سلیمانی در ادامه از شورای هماهنگی استان و سایر دستگاه های که نمایندگان آنان در مراسم حضور داشتند و به جهت همراهی و مشارکت در اجرای دوره ی تکمیلی تقدیر کرد و زحمات حوزه معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان ایلام و شعب تابعه را در اجرای موفق طرح پیمان ستود.

سخنران بعدی دکتر کمالوندی دبیر شورای هماهنگی مبازه با مواد مخدر استان ایلام بود که وی با اشاره به آمار به ارائه گزارش در زمینه مشکلات مصرف مواد مخدر و عواقب وخیم آن پرداخت. و همچنین در راستای اجتماعی کردن مقابله و پیشگیری از استعمال مواد مخدر اشاره ای به سیاست های ستاد کرده و در پایان از زحمات جمعیت هلال احمر و حوزه معاونت امور جوانان در مرکز استان و شعب تابعه تقدیر کرد.

گفتنی است، پخش کلیپ فعالیت های طرح پیمان و ویژه برنامه های هفته ی جهانی مبازه با مواد مخدر که توسط شعب جمعیت استان به اجرا در آمده بود از دیگر بخش های این مراسم پیش از افتتاحیه کارگاه های دوره تکمیلی در ۲ گروه خواهران و برادران بود.