گزارش//جوانان هلال احمر پرچمداران ترویج فرهنگ مبارزه با اعتیاد و پیشگیری از آسیب های اجتماع

در هر جامعه ای نیروی فعال و جوان بعنوان یكی از ذخایر و سرمایه های آن جامعه محسوب و مطرح است و در عمل نیز چرخهء فعالیت های مختلف پیكره اجتماع بطور مستقیم و غیر مستقیم متكی به نیروهای فوق است كه متاسفانه قشر وسیعی از جوانان و نوجوانان ما اكنون گرفتار اختاپوس اعتیاد شده اند كه آنان را در كام خویش فرو می برد و توان حركت و فكر را از آنان می گیرد و هستی را از آن ها ساقط می كند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ جوانان و نوجوانان بعلت عدم اطلاع از عواقب وخیم و خطرناک اعتیاد برای تفریح، خوش گذرانی و لذایذ آنی، موادمخدر را مصرف و با تکرار آن معتاد می شوند
گروهی از جوانان مواد مخدر را وسیله نجات خود از مشکلات دانسته و برای رها شدن از ناراحتی ها، فشار و سختی های زندگی مدرن در شهرها بدان پناه می برند.

اعضای جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمان در هفته مبارزه با مواد مخدر برای جلوگیری و پیشرفت از این بلای خانمان سوز با تشکیل زنجیره انسانی ” نه به اعتیاد” در میدان های اصلی شهر و برگزاری کارگاه های آموزشی در این خصوص، گامی کوچک در جهت آگاه سازی جوانان این مرز و بوم برداشتند.

از برگزاری کارگاه پیشگیری از اعتیاد تا تشکیل زنجیره انسانی در هفته مبارزه با مواد مخدر

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان سیرجان بیان کرد: جمعی از اعضای جوانان جمعیت هلال احمر سیرجان با حضور در میدان شهرداری این شهرستان با تشکیل زنجیره انسانی به اعتیاد نه گفتند.

سید حسین حسینی اظهار داشت: این برنامه به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در میدان اصلی جهت اطلاع  اکثریت شهروندان شهر سیرجان برگزار شد.

وی همچنین از برگزاری دو کارگاه پیشگیری از اعتیاد خبرداد و افزود: این دو کارگاه با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر، فرماندهی نیروی انتظامی و معاونت دانشکده علوم پزشکی شهرستان سیرجان برگزار شد.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان سیرجان خاطر نشان کرد: در این کارگاه های آموزشی اعضای جوانان علاوه بر آشنایی با راههای پیشگیری از اعتیاد با مراحل طرح ملی پیمان توسط کارشناسان امور جوانان جمعیت آشنا شدند.

هفته مبارزه با مواد مخدر در شهرستان رفسنجان

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان رفسنجان بیان کرد: اعضای جوانان هلال احمر این جمعیت در هفته مبارزه با مواد مخدر و همزمان با سراسر کشور با پیوستن به کمپین “نه به اعتیاد” در محل پارک جوان شهر به مبارزه با این معظل اجتماعی پرداختند.

ابراهیم بابایی اظهار داشت: برگزاری کارگاه آشنایی با اثرات مواد مخدر در خانواده و جامعه، برپایی کمپین نه به اعتیاد و تشکیل زنجیره انسانی از مهمترین برنامه های اجرا شده هفته مواد مخدر است.
وی با اشاره به مصرف مواد مخدر به عنوان یکی از مُعضلات خطرناک جامعه بشرى در جهان متمدن امروز افزود: ابعاد وسیع عوارض ناشی از مصرف مواد مخدر در زندگی جسمی و روانی فرد و همچنین خانواده، فرهنگ، اقتصاد و اجتماع است که بهترین روش برای جلوگیری از اعتیاد معالجه آن نیست بلکه پیشگیری از بوجود آمدن آن است.
سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان رفسنجان در پایان یادآور شد: تشکیل حلقه‌ انسانی، نمادی از انزجار در برابر مُعضل مواد مخدر است که امیدواریم با همت و تلاش مسئولین و همراهی مردم فهیم بتوانیم نسبت به کاهش آسیب‌های ناشی از این پدیده شوم گامی مثبت برداریم.

تشکیل زنجیره انسانی و برگزاری کارگاه آموزشی در زمینه آسیب های اجتماعی پیشگیری از اعتیاد در بم

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان بم بیان کرد: کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد و تشکیل زنجیره انسانی با حضور اعضای سازمان جوانان و امدادگران این جمعیت به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر تشکیل شد.

احمد سیدی گفت: هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی، آگاه سازی جوانان در خصوص ناهنجاری های ناشی از اعتیاد به مواد مخدر و جلوگیری از آسیب های اجتماعی و برنامه ریزی مناسب جهت کنترل و پیشگیری از اعتیاد است.

جوانان راین  زنجیره ای به رنگ دوستی و انسانیت ساختند

رییس جمعیت هلال احمر شهر راین با اشاره به هفته مبارزه با مواد مخدر گفت: کمپین و زنجیره انسانی “نه به اعتیاد” توسط اعضای جوانان این جمعیت تشکیل و اجرا شد.

کامبیز محمدی بیان کرد: حضور اعضای جوانان در این برنامه ها جهت ترویج فرهنگ مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از آسیب های اجتماعی تاثیر بسزایی در محقق کردن این امر مهم دارد.

وی افزود: همچنین حضور مسئولین و شخصیت های برجسته شهر در اجرای موفق این برنامه کمک خواهد کرد؛ زیرا به مراتب جوانان از شخصیت های مهم و برجسته الگو پذیری می کنند.

رییس جمعیت هلال احمر راین در پایان خاطر نشان کرد: کمپین نه به اعتیاد، ایستگاه های اطلاع رسانی، چادرهای پیمان و اجرای برنامه های میدانی با شعار پیشگیری از اعتیاد جهت توسعه و نشاط اجتماعی تنها بخشی از فعالیت های صورت گرفته در هفته مبارزه با مواد مخدر توسط واحد امور جوانان این جمعیت است.

  زنجیره انسانی با حضور اعضای جوان شهرستان بردسیر

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان بردسیر بیان کرد: اعضای جوانان هلال احمر در اجرای طرح سراسری “نه به اعتیاد” با هدف تکریم ارزشهای بشر دوستانه، حمایت از سلامت و زندگی انسانها و با شعار (احتیاط کنیم، اعتیاد نزدیک است) به مبارزه با این بلای خانمان سوز پرداختند.

موسی فخرآبادی هدف از برگزاری زنجیره انسانی را پیشگیری از اعتیاد جوانان بیان کرد و افزود: اعتیاد به مصرف مواد مخدر از مهم ترین مشکلات جامعه است که می تواند بزرگ ترین خطر جدی برای تهدید سلامتی و حفظ جان جوانان برشمرد.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد و کسب مهارت های زندگی به منظور آشنایی جوانان با انواع مواد مخدر خاطر نشان کرد: این کارگاه آموزشی همراه با جلسه پرسش و پاسخ، توزیع سی دی جهت ارتقاء سطح سلامت جوانان و آموزش مهارت های نه گویی به اعتیاد و مضرات مصرف مواد مخدر و اثرات مخرب آن برگزار شد.

تهیه و تنظیم: فاطمه پاک سرشت رابط خبری سازمان جوانان در استان کرمان