از حضور سرگروه های طرح ملی پیمان در جلسه ماهانه امدادگران تا برگزاری جلسه سرگروه کانون های مساجد در قم

معاون امور جوانان هلال احمر قم از برگزاری جلسه معرفی طرح ملی پیمان (پیشگیری موثر از اعتیاد در جهت تامین نشاط جامعه در مرکز امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم با حضور سرتیم های منتخب کانون ها سرگروه کانون های مساجد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ محمد مصباحی گفت: سرگروه های جدید طرح ملی پیمان در سالن جلسات مرکز امور جوانان هلال احمر استان قم با طرح ملی پیمان آشنا شدند و پس از توضیحات پیرامون طرح جلسه به پایان رسید.

وی افزود: در این جلسه مباحثی همچون آشنایی با انواع مواد اعتیاد آور، عوارض و پیامد های مصرف مواد وشیوع شناسی مواد مخدر،کلیات و مفاهیم اعتیاد، عوامل موثر بر اعتیاد،علائم و نشانه های اعتیاد،باور های غلط جوانان درباره مصرف مواد،مفاهیم پایه اعتیاد، پیشگیری، تاب آوری، ارتقاء کیفیت زندگی، خود مدیریتی، مهارت جرئت ورزی، مهارت حل مسئله و هویت یابی آموزش داده شد.

در این جلسه در رابطه با کلیات و اهداف آغاز طرح کار سرتیم ها توضیحاتی ارائه شد و در ادامه مقرر شد، سرگروه ها اعضای گروه خود را انتخاب کرده و با عضویت افراد در سامانه جامع عضویت اقدامات اولیه در طرح را آغازکنند.

حضور سرگروه های طرح ملی پیمان در جلسه ماهانه امدادگران

همزمان با اجرای طرح ملی پیمان با حضور مربیان این طرح در اداره امداد آموزش های کامل مرتبط و نکات ویژه در مورد اعتیاد و طرح پیمان به اعضای امدادگر ارائه شد.

در این جلسه که با توزیع لوح های آموزشی طرح و ثبت نام متقاضیان همراه بود، اعضای با شرکت در آرمون آنلاین گواهینامه طرح ملی پیمان را دریافت کردند.