بسته خبری فعالیت های جوانان در هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر

طرح سراسری نه به اعتیاد با برپایی ایستگاه سلامت در هفته مبارزه با این آسیب اجتماعی در استان بوشهر اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛ مانور سراسری نه به اعتیاد توسط جوانان عضو هلال احمربه مناسبت روزمبارزه با مواد مخدر اجرا شد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر تصریح کرد: در سال جاری نیز جوانان هلال احمر در قالب تیم های پیمان طرح سراسری نه به اعتیاد با شعار «پیشگیری از اعتیاد ، توسعه نشاط اجتماعی » به منظوربهره مندی از مشارکت جوانان عضو درفعالیتهای اجتماعی و بشردوستانه و با هدف فرهنگ سازی درجامعه جهت پیشگیری از اعتیاد را به اجرا درآوردند.

مریم آلبوغبیش گفت: جوانان  با هدف تکریم ارزش های بشردوستانه و حمایت از سلامت و زندگی انسان ها ضمن اجرای: برنامه های متنوع فرهنگی در قالب برپایی زنجیره های انسانی و کارگاه های آموزشی با رویکرد پیشگیرانه و در هفته مبارزه با مواد مخدر با شعار نه به اعتیاد به مبارزه با این بلای خانمانسوز رفتند.

پیشگیری از اعتیاد ، شعار کمپینگ های طرح پیمان
چادر های کارگروه های پیمان با شعار “پیشگیری از اعتیاد ، توسعه نشاط اجتماعی” در شهرستان ها برپا گردید
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان بوشهر ، معاون امور جوانان این استان دراین راستا گفت: در حال حاضر نقش دستگاه های مرتبط با حوزه های جوان و نوجوان در اشاعه فرهنگ پیشگیری از اعتیاد بسیار مهم و جایگاه انان در موقعیت استراتژی در نظر گرفته میشود از این رو باید همه در میدان کارزا این طرح گامی اساسی برداشته تا شاهد اثرات مثبت این حرکت باشیم.

مریم البوغبیش تصریح کرد: در شعب سراسر استان چادرهایی توسط اعضای کارگروه های پیمان در مکان های مختلف برپا گردید که جوانان آموزش دیده در همین خصوص به مردم انتقال موارد و اطلاعات می دهند.

وی خاطرنشان کرد : استفاده از پتانسیل جوان در ترویج این طرح موثر میباشد چرا که گویای اهمیت و پیشگیری از طنین خود جوانان برای جوانان انتقال داده میشود.
وی افزود : این چادر ها با شعار پیشگیری از اعتیاد ، توسعه نشاط اجتماعی و با هدف ترویج فرهنگ پیشگیری از این بلای خانمان سوز در هفته مبارزه با مواد مخدر دایر میباشد.

توزیع بروشور و تراکت های طرح سراسری نه به اعتیاد
اعضای کارگروه های پیمان با حضور در جمع مردم به توزیع بروشور و اقلام اموزشی و پیشگیرانه طرح سراسری نه به اعتیاد پرداختند.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح سراسری نه به اعتیاد گفت توزیع اقلام و بروشور های این طرح را در مکان های مختلف توسط اعضای جوانان: در دستور کار خود قرار داده ایم.

مریم آلبوغبیش تصریح کرد: توزیع بروشورو لوح فشرده، فراخوان طرح و شعار برتر پیشگیری از اعتیاد، برگزاری کارگاههای آموزشی با حضور کارشناس ستاد مبارزه باموادمخدر، تشکیل زنجیره انسانی در میادین پرتردد استان ، برپایی نمایشگاههای پیشگیری از اعتیاد، نصب بنر در میادین و مساجد شهر، برپایی ایستگاه های سلامت در کنار مساجد و حضور مسئولین و مقامات استان در میادین اصلی شهر از برنامه های اجرا شده در این طرح بود.

وی افزود: اگاه سازی مردم بلاخص افراد درخطر این اسیب در مرحله نخست حساس سازی و اطلاع رسانی میباشد.
وی خاطرنشان کرد; با اگاه سازی و حساس سازی مردم نسبت به خطرات رفتاری ، اجتماعی و اسیب های بدنی این مواد گامی بلند در راستای شعار پیشگیری از اعتیاد، توسعه نشاط اجتماعی خواهد بود.

حضور اعضا جوان در نماز عید فطر
اعضای جوانان جمعیت هلال احمر در نماز عید سعید فطر حضور یافتند. معاون امور جوانان این جمعیت از حضور اعضای جوان در نماز عید سعید فطر خبر داد.

مریم آلبوغبیش تصریح کرد: سنت برگزاری نماز عید فطر که در دنیای اسلام از اهمیت خاصی برخوردار است ، و نماد وحدت و یکپارچگی امت اسلام به شمار می رود.

وی با اشاره به حضور جوانان در این مراسم معنوی افزود: توصیه بزرگان دینی به جوانان در جهت رشد و تعالی معنوی شان تاکید بر حضور آنان در مراسمات مذهبی و معنوی در طول این دوران حساس و با ارزش زندگی است..
وی خاطرنشان کرد; نماز عید سعید فطر حضور جوانان در صحنه های مختلف و اجتماع های معنوی را تضمینی برای استقلال، آزادی مشروع و پیشرفت و توسعه کشور عنوان کرد.

وی با اشاره به نقش جوانان در جامعه ایران خاطر نشان کرد: کشور ایران اسلامی در تمام زمینه ها از جمله هوافضا، هسته ای، ماهواره ای، دفاعی و صنعتی از مدیریت جوانان با استعداد بهره می گیرد و این موضوع نشان از قابلیت ها و تاثیرگذاری این قشر در جامعه است.

آلبوغبیش با بیان اینکه جوانان ایرانی در تمام اجتماعات مذهبی حضور پرشورداشته اند افزود: از الطاف الهی است که جوانان ایرانی به مسائل مذهبی علاقه مند هستند و محبت اهل بیت(ع) و معنویت در پوست و خون آنان نهادینه شده و تاکنون در تمام اجتماعات مذهبی حضور و نقشی مهم و پر شور داشته اند.

برپایی ایستگاه سلامت در هفته مبارزه با دخانیات
اعضای جوان هلال احمر در هفته مبارزه با مواد مخدر با برپایی ایستگاه های سلامت، آسیب های این بلای خانمان سوز را به اگاهی مردم رساندند. معاون امور جوانان از برپایی ایستگاه های سلامت در هفته مبارزه با مواد مخدر خبر داد و تصریح کرد: نشان دادن سلامتی و خطرات در کمین سلامتی با مصرف این مواد افیونی در ترویج پیشگیری از مصرف مواد موثر میباشد.

مریم آلبوغبیش گفت: جوانان ما در این ایستگاه های ضمن حساس سازی و اگاه سازی بیماری های شایع و خطرات در کمین سلامتی مردم ، اسیب های استفاده از مواد مخدر و روانگردان را نیز در معرض عموم مردم نمایش می دهند.
وی افزود: راهنمایی های رو در رو، مشاوره های تلفنی، ارجاع به مشاوران، توزیع بروشور، ارجاع به اورژانس اجتماعی از جمله عناوین خدمات این ایستگاه ها به شمارمی آید.