گامی مهم در گسترش کانون های طلاب سازمان جوانان// دیدار رئیس سازمان جوانان و معاون فرهنگی نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با مسئولان حوزه علمیه قم

با حضور حجت الاسلام والمسلمین زاهدی؛ معاون فرهنگی و امور استان‌های نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر و دکتر حبیبی، رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر جلسه هماهنگی و پیگیری امضای تفاهم نامه کانون طلاب در قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ در این جلسه که با حضور حجه الاسلام و المسلمین ملک دار؛ مسئول مرکز امور طلاب و دانش آموختگان مرکز مدیریت حوزه های علمیه و مسؤلین حوزه سلامت و تسهیلات مرکز خدمات حوزه های علمیه و مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم برگزار شد، نخست آقای زاهدی گزارشی از روند شکل گیری تفاهم نامه و ضرورت تشکیل کانون طلاب در جمعیت هلال احمر نکاتی را ارائه کرد.

در ادامه آقای مسعود حبیبی در گزارش جامعی به نحوه ی فعالیت های سازمان جوانان، کانون ها و اقدامات و طرح ها و برنامه های جوانان، اردوها، برنامه های آموزشی و اهمیت حضور طلاب در برنامه های سازمان جوانان و تشکیل کانون پرداخت.

همچنین دکتر گل فشان؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم نیز با اشاره به حضور اعضای کانون طلاب در زمان زلزله بم و حضور موثر طلاب در مناطق آسیب دیده و برنامه های جوانان به عنوان پیوستی فرهنگی بر اهمیت تشکیل کانون طلاب تاکید کرد.

در پایان حجه الاسلام والمسلمین ملک دار با استقبال از انعقاد تفاهم نامه و تشکیل کانون طلاب بر ۲ بعد در این حوزه تاکید کرده و افزود: در بعد سخت افزاری، یعنی آموزش طلاب و تشکیل این کانون و تیم بندی و آماده سازی آنها در راستای همکاری در زمان حوادث، و در بعد نرم افزاری جهت حضور در برنامه های فرهنگی در کنار جوانان و در مجموع برقراری تعامل بین جوانان هلال احمر و طلاب دارای اهمیت است.

گفتنی است، در این جلسه مقرر شد؛ جلسه های کارشناسی هر دو هفته یکبار جهت نوشتن دستورالعمل های اجرایی از هفته آینده تشکیل شده و کمیته های ستادی و استانی مطابق بند ۵ تفاهم نامه با حضور اعضای ذکر شده در بند فوق تشکیل شود.