مشارکت جوانان هلال احمر در فعالیت های فرهنگی و معنوی شب های قدر

چون ماه خدا از نیمه می گذرد شب های نزول آیات الهی و شب زنده داری های تعیین مقدرات فرا می رسد، دوباره عطر شب های برتر از هزار ماه در فضای شهرها می پیچید تا در نوای گوش نواز دعاهای دسته جمعی و لحظه های ناب نجوای عاشقانه "جوشن کبیر" سمنفونی نیاز مخلوق در پیشگاه خالقی بی همتا نواخته شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ فرصت نشستن بر سر سفره های افطار و احیای شب های قدر تا سحرگاه ماه رحمت بی انتهای خدا و مهمان شدن در ضیافتی دلنشین به میزبانی خداوند مهربان، همه نوید تقدیری از جنس نور است، جوانان هلال احمر سراسر کشور نیز همنوا با شب های قدر، به شب‌زنده‌داری، خواندن قرآن، دعا و اجرای برنامه های معنوی و فرهنگی و سایر آیین‌ها و اعمال این شب می‌پردازند.

مشارکت جوانان هلال احمر در ختم پیامکی آیات وحی

همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ماه بهار قرآن و نزول رحمت واسعه خداوند، به همت روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر با هدف انس هرچه بیشتر جوانان با قرآن کریم و قرائت آیاتی از کلام وحی، برنامه ملی ختم قرآن دسته جمعی در سامانه پیامکی سازمان جوانان هلال احمر راه اندازی شد.

در شب های قدر نیز علاقمندان جهت شریک شدن در ثواب این برنامه معنوی گروهی می توانند، با ارسال عدد «۱» به شماره ۱۰۰۰۱۴۷ در این ختم جمعی مشارکت نمایند.

در این طرح، پس از هر بار ارسال این کلید واژه، سیستم آیاتی از کلام الله مجید را که برای سایر افراد ارسال نشده است را برای کابران ارسال خواهد کرد تا در نهایت، قرآن مجید به صورت کامل توسط شرکت کنندگان در این طرح قرائت شود.

جوانان یزد طرح بزرگ احیا الناس را در شب های قدر اجرا می کنند

همزمان با شب های قدر، غرفه های ترویج فرهنگ اهدای عضو با عنوان طرح بزرگ احیاالناس در مساجد و امامزاده ها برپا می شود. حسین مجیبی فر سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان یزد اظهار داشت: این غرفه ها با همکاری اعضا کانون های دانشجویی جمعیت هلال احمر شهرستان یزد با هدف فرهنگ سازی اهداءعضو در امامزاده ها و مساجد شهرستان یزد برگزار می شود.

مجیبی فر بیان کرد: ترویج فرهنگ اهدای عضو و نام نویسی برای دریافت کارت اهدای عضو و پیوستن به جمع خانواده بزرگ اهدا کنندگان از جمله اقداماتی است که در این غرفه ها اعضا کانون دانشجویی بصورت آنلاین درخواست کارت توسط سیستم اینترنتی داده و همرمان کارت صادر شده را پرینت و تحویل فرد مورد نظر می دهند.

وی گفت: این طرح قرار هست در شبهای قدر که هر شب در یکی از امامزاده یا مساجد سطح شهرستان برگزار شود.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان یزد در پایان با اشاره به آیه ٣٢ سوره مائده، بیان داشت: خداوند در این آیه قرآن کریم می فرمایند “هر کس نفسی را حیات بخشد مانند آن است که همه مردم را حیات بخشیده است” با کمی تامل در این آیه شریفه اهمیت موضوع برای ما بیشتر روشن می شود.

برگزاری مراسم شب های قدر در هیئت رهروان حضرت علی اکبر(ع) سیستان و بلوچستان
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از مراسم شب زنده داری شب های قدر توسط هیئت رهروان حصرت علی اکبر(ع) خبر داد.

علیرضا میری با اشاره به آماده سازی فضای برگزاری مراسمات شب های قدر توسط هیئت رهروان حضرت علی اکبر(ع) سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با فرارسیدن شب های پر برکت قدر جوانان هلال احمر هیئت رهروان حضرت علی اکبر (ع) ساعت ۲۲ میزبان شب زنده داران لیالی قدر هستند.

وی افزود: این مراسم پر فیض با حضور اعضا کانون های دانشجویی، روستایی، جوانان و طلاب که شامل برنامه های تلاوت قرآن کریم، دعای جوشن کبیر، برنامه سخنرانی که با حضور سخنرانی و مداحان اهل بیت برگزار می شود.

میری تصریح کرد: در حاشیه برنامه ایستگاه نقاشی جهت اعضای غنچه های هلال برپا میشود که با هدایایی به نفرات اول تا سوم تجلیل بعمل خواهد آمد. همچنین این مراسم در سه شب با توزیع سحری بین عزادارن پایان خواهد یافت.

حضور جوانان هلال احمر در آیین‌های شب قدر و ترتیل خوانی حرم مطهر حضرت معصومه(س)

اعضای مرکز امور جوانان هلال احمر استان قم در آستانه ضربت خوردن و شهادت امام علی(ع) در این شب‌ها، ضمن حضور در برنامه های سوگواری برای آن امام با آیین‌های شب قدر و مراسم ترتیل خوانی حرم مطهر حضرت معصومه(س) همراه می شوند.

 در راستای اشاعه فرهنگ قرآنی و ایجاد نشاط معنوی در جوانان هلال احمر و استفاده از فیوضات ماه پر برکت رمضان، همزمان با برگزاری محفل انس با قرآن کریم در حرم مطهر، اعضای کانون ها در این مراسم مشارکت می کنند.

اهمیت و ارزش والای شب نزول قرآن کریم و بهره مندی از آموزه های قرآنی در زندگی و استفاده عملی از فرامین این کتاب آسمانی در خدمت به دیگران از اهداف مشارکت جوانان هلال احمر در این طرح است.