یادداشت// خبر فوری: «جهان را آرام کنیم»

زمین همواره با مشکلات عدیده‌ای در طول دوران‌های مختلف روبه‌رو بوده است که از انواع آن می‌توان به تخریب جنگل‌ها، پخش گازهای گلخانه‌ای، فقر مالی، فحشا، فقر فرهنگی و شیوع بیماری‌ها اشاره کرد، اما امروزه مشکلی بزرگ پیش‌روی ماست؛ مشکلی که از خشونت سرچشمه می‌گیرد؛ مشکلی که از زیاده‌خواهی و ‌کج‌خواهی‌ها و خودپرستی انسان‌ها سرمنشأ گرفته است و سایه جنگ و در پی آن تروریست را بر سر هر نقطه از جهان به طمع انداخته است.

در این روزها هر رسانه‌ای را که می‌نگری، تیتر خبری آن «خبر فوری» است؛ خبری فوری که از کشتار در یک نقطه از جهان اطلاع می‌دهد؛ از بمب، تیراندازی و خشونت. دیروز خبری از حمله تروریستی در آن سوی جهان بود و امروز در کشورمان ایران شاهد اقدامات تروریست‌هایی هستیم که با خشونت باعث شهادت هموطنانمان می‌شوند. در باورهای هر انسانی بدون توجه به نژاد و رنگ و دین، همنوع دوستی، مهربانی به یکدیگر، آرامش و رفتارهای درست به‌عنوان کرامت دیده می‌شود و در درون هر انسانی این خوبی‌ها احساس می‌شود. متاسفانه افکار پلید شیطانی و‌ سودجویانه افراد، تمام کرامت‌های انسانی را کنار گذاشته و با پیش گرفتن خشونت به دنبال امیال و هدف‌های پوچ خود حرکت می‌کنند.

وظیفه هر انسان متعهد در این دنیا تلاش برای از بین بردن خشونت است. برای برقراری صلح باید تلاش کرد. آسیب امروز تروریسم متوجه تمام انسان‌هاست. جهان را باید همه با هم آرام کنیم. جهان را باید با ترویج صلح و محکوم کردن خشونت و تروریسم آرام کنیم. مردم ما باید بیش از پیش  بدون در نظر گرفتن قومیت، رنگ، ‌زبان و دین با کمک به هم و دولت در مقابله با ناملایمات و‌ خشونت‌ها بایستند و با حمایت از صلح‌طلبان در پی تحقق جهانی عاری از خشونت برآیند.

باید متحد بود و باید در برابر گروه‌هایی چون داعش و افکار و رهبران داعش‌صفت، به اتحاد رسید و اما درگیر و دار این حادثه‌های تروریستی، تنها راه حلِ کنترل اوضاع کشور نشان دادن  اتحاد است که باید همگان با یکدلی و بازی نخوردن در جریان‌های سیاسی بازیگوش در پی آرام کردن احوال کشور باشیم. مطمئنا کانون‌های خشونت  در جهان به دنبال  بر هم زدن آرامش و نفع‌بری از این ناآرامی هستند و تشویش و تحریک  ملت‌ها و ‌جناح‌ها می‌تواند یکی از راه‌های رسیدن به این مقصود پس از هر اقدام در نقطه‌ای از جهان باشد.

علیرضا نوری‌صفت_جوان داوطلب هلال تهران

منبع: روزنامه شهروند