برگزاری دومین دوره “المپیاد جوانه” در استان کردستان// بیش از ۱۱۰ نفر از غنچه های هلال، مهارت های امدادی و کمک های اولیه را تمرین کردند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان از اجرای دومین دوره المپیاد جوانه در این استان و استقبال پرشور اعضای کانون غنچه های هلال از این طرح، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، دکتر حسن خدابنده لو، ضمن اعلام این خبر افزود: استان کردستان، همچون سایر استان های کشور، دومین دوره “المپیاد جوانه” را با حضور اعضای کانون غنچه های هلال برگزار کرد.

وی ادامه داد: در گام اول، کانون غنچه های هلال شهرستان های سنندج و سقز جهت اجرای طرح انتخاب شدند و با برگزاری جلسه هماهنگی با مدیران و مربیان، آموزش های لازم از جمله آشنایی با کیف کمک های اولیه و وسایل امدادی، روش های پناهگیری و خروج اضطراری، آشنایی با تاریخچه و اصول هفتگانه صلیب سرخ و هلال احمر و آشنایی با شماره های اضطراری و امدادی به این اعضا ارائه شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان با اشاره به اینکه آموزش مهارت های امدادی و کمک های اولیه به کودکان موجب می شود تا آنان در بزرگسالی نیز این مهارت ها را در خود تقویت و به شکلی جدی تر دنبال کنند، ادامه داد: برگزاری “المپیاد جوانه” فرصت خوبی است تا این کودکان، مهارت های مواجهه با موقعیت های بحرانی را در قالب بازی و سرگرمی، تمرین کنند و با آن آشنا شوند.

خدابنده لو با تمجید از سازمان جوانان هلال احمر و معاونت امور جوانان استان ها در اجرای “المپیاد جوانه”، خاطرنشان کرد: در پایان برگزاری این طرح و با هدف تشویق کودکان، به تمامی شرکت کنندگان (۵۸ پسر و ۵۴ دختر) بسته های فرهنگی به عنوان هدیه اهدا و از مربیان آنان نیز تقدیر شد.