یادداشت اعضا// نقش جوانان در توسعه و پیشرفت و تعامل با دنیا جهان‌بینی جوان

امروزه نگاه دنیا به توسعه و پیشرفت و تعامل با جهان است، مشکلات کشور‌ها در بالا و پایین‌آمدن نرخ ارز و خریدوفروش نفت اثر بسزایی دارد.

 کشور‌هایی می‌توانند این تعامل را با جهان برقرار کنند که محیط را برای حضور و تعامل با کشورها امن کنند تا دنیا بر این باور برسد که امنیت داخلی کشور خود درکشورهای دیگر نیز بر همین سطح است. هرکشوری دارای پتانسیل مثبت و منفی در خود می‌باشد و اگر کشوری بتواند این تعامل را برقرار کند، می‌تواند به اشتراک‌های مناسبی ازجهت پیشرفت به دست آورد. جمهوری اسلامی ایران کشوری بر پایه و انطباق دین مبین اسلام است که پیامبر این دین به نام پیامبر مهربانی‌ها درهمه دنیا شناخته شده است.

ایرانی‌ها درتمام جهان به میهمان‌نوازی و مهربانی معروف هستند، اما با تبلیغات نامناسب این چهره خوب و مهربان را در دنیا به چهره‌ای خشمگین و جنگجو تبدیل کرده است، جوانان چرخ محرک هرجامعه‌ای هستند و با فعالیت‌های خود می‌توانند چهره واقعی جمهوری اسلامی ایران را به جهانیان نشان دهند. چهره‌ای که اسوه و الگویشان پیامبر مهربانی‌هاست. جوانان باید به صورت صحیح درعرصه باشند تا با نیروی فزاینده خود در اجتماع، رویکرد بشردوستانه خود را به جهانیان نشان دهند.

این فرصت و این اشتیاق درجامعه فقط با فعالیت درکانون‌های سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر به عمل درخواهد آمد تا با حضور جوانان و دانشجویان با دیدگاه صحیح به مسائل روز و جامعه خود به دنبال دستگیری از نیازمندان و کمک به محرومان باشند، جهان خود را دوست داشته باشند، مردم سرزمین‌های دیگر را برادر و دوست خود خطاب کنند و به دنبال این‌گونه جوانان و دانشجویان با کارکرد خود معرف جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنند و فرصتی گرانبها برای کشور محقق می‌شود، جمعیت هلال‌احمر تنها نهاد عام‌المنفعه و مردمی درجهان است که در ١٩٠ کشور درجهان به صورت جمعیت ملی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر فعالیت می‌کند. این حضور فرصت گرانبهایی برای مردم و دولت هست.

با همگرایی و تأمین منابع مورد نیاز درجهت نشاط اجتماعی و خودباوری اجتماعی راه تعامل با جهانیان محقق شود، همیشه سپردن کارها به جوانان مثبت بوده، چه در هشت‌سال دفاع مقدس و چه درعرصه‌های علمی، پژوهشی و….، امور بین‌الملل، اموری است که به فراموشی سپرده شده است. اگر این امور به‌عنوان دغدغه اجتماعی مطرح شود، راه تعامل با جهانیان باز خواهد شد و کشور می‌تواند از ظرفیت‌های بالقوه خودش در آن کشور‌ها برای تعالی خود و دیگر کشورها استفاده کند. جمعیت مردمی هلال‌احمر با داشتن ظرفیتی بالغ بر ٢‌میلیون عضو جوان در اجرای کنوانسیون‌های جهانی می‌تواند این کمک را به دولت جمهوری اسلامی ایران انجام دهد.

 

میلاد حسنی‌امیرآبادی _ دبیر مجمع کشوری کانون‌های دانشجویی جمعیت هلال‌احمر

منبع: روزنامه شهروند